Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Publikováno 24. října 2022 v kategorii Článek k zápasu/turnaji.

V rámci 7. kola Regionální ligy mužů cestoval A-tým do Třebíče, kde sehrál dva zápasy s týmy ze spodní části tabulky – Přibyslaví a rezervou Třebíče.

V prvním duelu, mimochodem prvního Žďáru s poslední Přibyslaví, šel Hippos rychle do vedení. Už po 46 vteřinách se po rychlém rozehrání standartky trefil Haman, což paradoxně odstartovalo nejhorší třetinu Žďáru v sezoně. Přibyslav potrestala příliš pohodový přístup Žďáru čtyřmi góly a dostala se do překvapivého vedení. Stíhací jízdu odstartoval na konci první třetiny Ondřej Dvořák, když využil přesilovku a upravil skóre před první sirénou na 2:4. V druhé třetině Žďár výrazně přidal a ke zlepšené hře se přidaly i góly. Postupně se prosadili Haman, Hrubý M., Lukeš v oslabení a Dvořák F. Po druhé třetině tak svítilo skóre 6:4. Na začátku třetí třetiny Žďár díky brankám Poula a dvojčat Dvořáků odskočil na rozdíl pěti branek. To však vedlo k polevení v hlavách Hipposu a Přibyslav se opět začala dostávat do šancí. Na tři góly Přibyslavi odpověděl za Žďár pouze Kos, což znamenalo konečné skóre 10:7.

Hippos 10:7 Přibyslav (Góly: Dvořák F. 2, Haman 2, Dvořák O. 2, Lukeš, Kos, Poul, Hrubý M., Asistence: Haman 3, Dvořák F. 2, Petříček 2, Kos, Hrubý T., Hrubý M.)

V druhém zápase s rezervou Třebíče nechtěl Žďár zopakovat výpadek z prvního utkání a do první třetiny vstoupil daleko zodpovědněji. Za to byl odměněn prvním gólem Hrubého T., který dobře našel místo na zadní tyči. Minutu po něm se první dorážkou prosadil junior Pokorný, čímž odstartoval svůj nejbodovější zápas v mužské kategorii. Když půl minuty před koncem třetiny vymetl pavučiny soupeřovy branky Lukeš, vypadalo to s Hipposem dobře. Ovšem ve druhé třetině se začala prosazovat i Třebíč. Na branku Bartese ještě našel rychlou odpověď Haman, ale dva góly Jaška do konce třetiny znamenaly snížení na rozdíl jedné branky - 3:4. Ve třetí třetině si vzaly slovo žďárské mladé pušky. Ve 32. minutě Pokorný nekompromisně potrestal mizernou rozehrávku Třebíče. Dvě minuty po něm využil křižnou přihrávku T. Hrubý a ve 40. minutě mohl první hattrick v sezoně slavit Tomáš Pokorný, když se z ničeho nic zjevil před prázdnou bránou. Ani na konci druhého utkání si Hippos neodpustil polevení, díky čemuž Třebíč zkorigovala na konečných 7:5.

Hippos 7:5 Třebíč (Góly: Pokorný 4, Hrubý T., Lukeš, Haman, Asistence: Hrubý T., Hrubý M., Haman, Kos, Dvořák F., Dvořák O.)