Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Publikováno 25. září 2023

Hippos Žďár nad Sázavou 6:3 SK Jihlava

V sobotu 23.9. čekal náš A-tým druhý domácí zápas se silným soupeřem z Jihlavy.

První polovina úvodní třetiny patřila především hostům, kteří byli aktivnější a hráli více na balonku. První gól zápasu vstřelila v čase 8:44 Jihlava, když si Horský vyběhl z rohu a kličkou se dostal od mantinelu následně na jeho přesnou střelu do šibenice už Růžička nestihl zareagovat. K blížícímu se konci první třetiny se do hry začali dostávat i domácí, a to nejprve tak když Dvořák F. z jeho typické pozice z levé strany nastřelil břevno, a chvíli po té Kafka nahazoval před branku na volného Lukeše který nedokázal zasáhnout letící balonek. Během první přestávky tak skore zůstalo 0:1 z pohledu domácích.

Po dvou minutách druhé třetiny si hosté nepohlídali střídaní a v jednu chvíli jich bylo na hřišti více než mělo, na to rozhodčí ihned zareagoval a poslal Vyskočila na trestnou lavici. Po 15 vteřinách z přesilové hry se prosadil Hrubý T. po nahrávce přes střed hřiště od Rouse, který to Tomovi předložil téměř do prázdné branky. Jihlava se dále snažila kombinovat na útočné polovině, ale Petříček chytře přečetl nahrávku a vydal se do přečíslení dva na jednoho kde předložil balonek na Lukeše, který se z takové pozice nemýlí. V závěru této třetiny našel Dvořák O. skoro přes celé hřiště svého bratra Filipa, který si udělal svými přednostmi prostor v brankovišti soupeře a krásně zakončil do pravého horního rohu. Chvíli poté ještě dokázala Jihlava snížit, a to po vyhraném souboji na své polovině a následném uniku po pravé straně hřiště Jirků nahrál do brankoviště kde jednou rukou dokázal Noháček dostat balónek za záda Růžičky.

Ve třetí třetině se ve 42.minutě po krásné kombinaci Hrubého T. a Rouse před bránou opíral o hokejku Pokorný, od kterého se míček odrazil do branky. Po gólu na 4:2 začala Jihlava stupňovat tempo, ale skvělý výkon hrochů v obraně a skvělý Růžička v bráně jim nedovolili náskok snížit. Naopak tři minuty před koncem navýšil vedení Kábele svým prvním gólem v dresu Žďáru po nahození před branku od Lukeše. Jihlava ještě chtěla srovnat skóre, po timeoutu zkusila hru bez brankaře a Beránek snížil na rozdíl dvou branek. Času už Jihlava moc neměla a tak zkoušela riskantnější přihrávky. jednu z nich zachytil Lukeš a do prázdné branky upravil konečné skóre na 6 : 3.


Sestava: Růžička, Sochor, - Sobotka, Hrubý M., Dvořák F., Partl, Kafka, Karásek, - Kábele, Pachl, Petříček, Pokorný, Hrubý T., Poul, Rous, Král, Lukeš, Dvořák O.

Góly: Lukeš 2, Pokorný, Hrubý T, Kábele, Dvořák F.

Asistence: Rous 2, Lukeš, Petříček, Dvořák O.


Komentář trenéra Tomáše Hrubého: První třetina z našeho pohledu špatná, ale postupem zápasu jsme se do toho dostali. Produktivita z breaku nám docela šla a pevná obrana k tomu rovná se šťastné vítězství. Děkujeme soupeři za zápas.