Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Publikováno 12. září 2022 v kategorii Článek k zápasu/turnaji.

V sobotu 10.9. měli Žďárští florbalisté premiéru v regionální lize, kterou zvládli na výbornou. Na Hipposáky čekali v Trebíči Snipers Třebíč B a PSKC Okříšky-Rudíkov.  

První zápas s Třebíčí  začal nervózně, když Hroši nevěděli co od soupeře a ligy čekat. Sochor v bráně předvedl par pěkných zákroků a uvolnění vnesl až v 5. minutě Halm, který se po nahrávce od Petříčka prosadil střelou a čeká na něj tak pokuta za první gól sezóny. V zápětí se prosadil Lukeš, ale Snipers stihli do konce třetiny korigovat na 2:1. Ve druhé třetině se střelou z první prosadil Král, tím si připsal první ligový gól za A-tým a kašička opět zacinkala. Ve třetí třetině se prosadili ještě Haman, 2x Hrubý Tomáš a dokonce i Petříček. Soupeř se zmohl ještě k jednomu gólu a tak po konečném hvizdu rozhodčího na výsledkové tabuli svítilo skóre 7:2 a Hroši si připsali první 3 body. 

Druhy zápas proti Okřížkám začal v poměrně vlažném tempu. Ve 4. minutě po bratrské kombinaci  rozvlnil síť Dvořák Ondřej. Ten pravý brankostroj se však rozjel až v 9. minutě, kdy se v krátkém časovém úseku prosadili Zeisel, Halm a dalekonosnou střelou Příhoda, když zavzpomínal na své lekce golfu. Žďáršti poté už plně kontrolovali průběh zápasu a zodpovědným výkonem zvyšovali své vedení. Ve 2. A 3. třetině skórovali 2x Petříček, 2x Hrubý Michal , Hrubý Tomáš, Dvořák Filip, Dvořák Ondřej, Zeisel a Král. Okříšky ještě  před koncem zápasu stihly sebrat skvěle chytajícímu Hažmukovi čisté konto, když se prosadil Uher.  Konečné skóre zápasu bylo tedy drtivých 13:1 a Hroši si odvážejí plný počet budů. 

Výsledky vypadají na papíře hezky, ale hlavní plus je úspěšné zakomponování mladých hráčů do sestavy. Svých úkolů se zhostili nad míru dobře a vnesli do týmu pohyb a energii.