Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Publikováno 19. září 2023 v kategorii Článek k zápasu/turnaji.

FbK Orlicko-Třebovsko 6:7 Hippos Žďár nad Sázavou

V sobotu 16. 9. mužský A-tým absolvoval druhý zápas divize. Utkal se s týmem FbK Orlicko-Třebovsko. Od samého začátku bylo jasné pro co si chlapi do České Třebové přijeli. Hned v úvodu dostali hroši výhodu přesilové hry, když soupeř neuhlídal své střídaní a hrál v šesti. Tomáš Zeisel si po přihrávce zpoza brány připsal premiérovou trefu za Hippos. O pouhou minutu později už to bylo o dva góly, na konci dvou křižných přihrávek byl Tomáš Pokorný připraven před prázdnou brankou. I domácí dokázali využít svoji první početní převahu, po rychlé kombinaci a střele z mezikruží snížili na 1:2. Tři minuty před koncem první třetiny si vzal slovo opět Hippos. Svoji druhou branku v zápase si připsal Tomáš Zeisel, když nikým nehlídaný uklidil přihrávku T. Hrubého zpoza brány. Chvíli poté viděla střídmě zaplněná hala krásnou kombinaci. Kábele na středu hřiště navázal tři hráče, přesně rozdal do běhu Partlovi, jenž ještě vyšperkoval kombinaci křižnou přihrávkou na Krále. Vedení o tři góly však do pauzy nevydrželo. Po chybě v rozehrávce hrochů domácí Jurco přesně trefil nad nohu Růžičky.

Na začátek druhé třetiny si žďárská první lajna připravila další pohlednou kombinaci, kterou z malého brankoviště bezpečně uklidil Pokorný. Zbytek třetiny však byl pod taktovkou domácích, do konce třetiny dokázali snížit na rozdíl jediné branky, góly slavili domácí Šmíd po přesné střele z osy hřiště a také Vaněk, když hroši zaspali při bránění standartní situace. Vedení si Hippos udržel jen díky dobře chytajícímu Růžičkovi.

Hned zkraje třetí periody se začínalo od nuly, nerozvážnost v rozehrávce nekompromisně uklidil do víka domácí Šmíd - 5:5. Ještě štastnější byli domácí o devět minut později, Jurco využil dalšího zaváhání v rozehrávce hrochů a mohlo se zdát, že si domácí pohlídají vedení až do konce. Inkasovaný gól ale odstartoval nejlepší pasáž hrochů v zápase, ve spoustě dobrých šancí si hosté vylámali zuby na domácím brankaři, ale necelé 3 minuty před koncem se přeci jen dočkali vyrovnání. Roman Kábele (za podpory hloučku podporovatelů) vyvezl balonek za bránou a oslovil ke střele Petříčka. Balonek zamířil přesně do šibenice což rozpoutalo první dávku emocí na střídačce Hipposu. Druhá dávka přišla hned po 20 vteřinách. Za signalizované výhody si Tomáš Hrubý připsal pátou asistenci v zápase, když z levého kruhu rozvlnil síť Pavel Rous. Závěrečná hra bez brankáře domácích žádné větší vzrušení nepřinesla. Žďárské áčko si tak připisuje první tři body do tabulky.


Sestava: Růžička, Sochor - Partl, Hrubý M., Kafka, Sobotka, Zeisel - Kábele, Pachl, Petříček, Pokorný, Hrubý T., Poul, Rous, Král, Lukeš

Góly: Zeisel 2, Pokorný 2, Petříček, Rous, Král

Asistence: Hrubý T. 5, Partl, Kábele


Komentář trenéra Tomáše Hrubého: Vyrovnaný zápas, se šťastnějším koncem pro nás. 1.třetina jasně v naší režii, bohužel totéž se nedá říct o druhé, kdy jsme po našem brzkém gólu přestali hrát, soupeř byl důraznější, měl odražená balóny a častokrát zlobil středovým hráčem, kde jsme měli velikou mezeru, 3.třetina byla vyrovnaná, soupeř se dostal do vedení, ale po gólu hodně zalezl, což nám docela vyhovovalo a vytvářeli jsme si spoustu šancí. Jsem rád za tým, že po promarněném vedení o 3 góly ještě našel sílu a zápas dokázal otočit. Pořád máme na čem pracovat a do příštích zápasů budeme jenom lepší a lepší.