Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Publikováno 23. srpna 2023 v kategorii Článek k zápasu/turnaji.

Nová florbalová sezona se pomalu, ale jistě začíná rozjíždět. Na úvod tradičně začalo Áčko v soutěži Poháru Českého florbalu. Tento rok zavítali hroši ve skupinové fázi na palubovku Jihlavy, kde se v sobotu 19. srpna utkali v zápasech  s Dobruškou a domácí Jihlavou. Mělo se tak jednat o první test pro velmi obměněnou sestavu pod vedením hráče a nově i trenéra A-týmu Tomáše Hrubého.

Hippos Žďár nad Sázavou 4 : 4 FBC Dobruška 

Celá skupina odstartovala zápasem Žďáru s Dobruškou, který před rokem skončil smírně 4 : 4. Omlazená sestava Hipposu na Dobrušku vlétla s velkým nasazením a již ve třetí minutě poslal Žďár do vedení po přihrávce Pachla Hrubý T. krásnou střelou na bližší tyč. O sedm minut později na sebe dalo vzpomenout dlouhodobě veleúspěšné mládežnické duo Hrubý T – Rous a bylo to 2 : 0. Před pauzou ještě zvýšil Lukeš, který tečoval ránu Michala Hrubého. Ve druhé třetině se ke slovu začala více dostávat Doruška a díky dvěma nedůslednostem v obraně se před třetí třetinou dostali na dostřel jediné branky. Naopak Hippos začala trápit neproduktivita. I přes dobrou práci v obraně Dobruška zvládla minutu před koncem srovnat a následně otočit skóre na svoji stranu na 3 : 4. Žďár se ovšem ještě nevzdal a jedenáct vteřin před koncem opět zaúřadoval šťastnou tečí rány z poloviny hřiště Lukeš. Výsledek tak zůstal stejný jako před rokem 4 : 4. Ačkoliv se nejednalo o špatný výkon, tak ztráta tříbrankového vedení byla zvednutý ukazováček pro další zápasy.

Sestava Hipposu: Sochor – Hrubý M., Boháček, Petříček, Partl – Rous, Hrubý, Lukeš, Poul, Král, Kábele, Pachl

Góly: Lukeš 2, Hrubý T., Rous

Asistence: Hrubý M. 2, Hrubý T., Pachl


Andone SK Jihlava 3 : 1 Hippos Žďár nad Sázavou 

Bylo jasné, že zápas s Jihlavou bude mnohem náročnější což podtrhl počet hráčů, kteří do zápasu zasáhli na straně Žďáru – pouze devět plus jedna. Tomu také odpovídal celkový obraz hry, kdy Jihlava byla více času na balonku, ovšem obrana Hipposu k mnoha vážným příležitostem Jihlavu nepouštěla. Přesto se domácí dostali v jedenácté minutě do vedení střelou Vyskočila. Na další gól si museli diváci počkat až do třetí třetiny, kdy Jihlava zvýšila na rozdíl dvou branek. Žďár však nechtěl dát body lacino a krásnou kombinaci na útočné polovině po ose Král – Poul – Rous – Král zakončil bekhendem Lukeš a bylo to „o jeden.“ Jihlava ovšem využila nedůslednost obrany hrochů při rychlém protiútoku a skóre zápasu tak vyznělo 3 : 1 pro Jihlavu.

Sestava Hipposu: Sochor – Hrubý M., Partl, Rous – Hrubý, Lukeš, Poul, Král, Kábele, Pachl

Gól: Lukeš

Asistence: Král


V neděli skupinová fáze pokračovala dalšími dvěmi utkáními. Hippos měl ze soboty co dohánět, přičemž nejprve vyzval ke střetu celek Sokol Předměřice N/L.

Hippos Žďár nad Sázavou 8:3 Sokol Předměřice N/L

Hippos do tohoto prvního nedělního utkání vstupoval lehce početně oslaben v sestavě 9+2 a bylo jasné, že to nebude jednoduché utkání. Již ve 4 minutě se první prosadili Předměřice, ale naštěstí odpověď na tento gól na sebe nenechala dlouho čekat a v čase 4:46 po typické souhře Rous, Hrubý T., známé již několik let, se podařilo Hipposu snížit. V polovině 12. minuty navýšil Tomáš Hrubý náskok Hipposu na 2:1 a ani ne po 2 minutách znovu po kombinaci Rous, Hrubý, byl stav 3:1. V prvních 5 minutách druhé třetiny se podařilo vstřelit hrochům další dva góly, z nichž jeden si připsal Tomáš Pokorný a druhý Pavel Rous, oba samozřejmě po nahrávce Hrubého T. V 24 minutě se dostal Hippos do oslabení a soupeř toho záhy využil a snížil tak na 5:2. Ke konci druhé třetiny si Tomáš Pokorný s Tomášem Hrubým připsali po bodu a šlo se do třetiny třetí. Na jejím začátku zkomletoval hattrick Tom Hrubý, kdy ho ke skórování oslovil Rous. Soupeř dokázal snížit, ale poslední slovo měli přeci jen hroši. Michal Hrubý uzavřel skóre na 8:3

Sestava Hipposu: Sochor, Růžička – Kafka, Hrubý M., Sejkora– Kábele, Hrubý T., Rous, Poul, Král, Pokorný

Góly: Rous 3, Hrubý T. 3, Pokorný , Hrubý M.

Asistence: Hrubý T. 4, Rous , Kábele , Pokorný

 

Hippos Žďár nad Sázavou 6:4 FBC Skuteč

Do druhého zápasu vstoupil Hippos s celkem, který minulou sezónu hrál v Divizi, takže se dalo říct, že to bude pro Žďárský celek těžší utkání. V první třetině Hippos doslova překvapil Skuteč a již v první minutě po souhře Pavel Rous a Antonín Sejkora svítilo na tabuli 1:0. V 8 minutě se podařilo navýšit Pavlovi Rousovi po přihrávce Tomáše Hrubého, ani ne o 20 sekund později se před golmanem Skutče utvořil chumel a v nastálém zmatku si nešťastně opatřil vlastní gól. V 10 a 12 minutě si připsali branku ještě Jakub Král společně s Richardem Kafkou, oba po nahrávce Romana Kábeleho. V závěru první třetiny se soupeři podařilo ještě snížit, a tak Hippos ukončil třetinu s krásným čtyř brankovým náskokem. Do druhé třetiny přišla Skuteč již více takticky připravena a golman ze Skutče naprosto napravil zaváhání v první třetině a držel Skuteč až dokonce utkání. V této druhé třetině se podařilo soupeři vstřelit dva góly a Hippos odcházel z této třetiny s prázdnou. Do třetí třetiny šel Hippos velice motivovaně pro další 3 body. Možnost zvýšit náskok se naskytla v 36 minutě při přesilové hře Hipposu, avšak nebyla využita. Soupeři se 2 minuty před koncem podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu a drama bylo na světě. Naštěstí pro Hippos byl 30 sekund před koncem hráč Skutče poslán na trestnou lavici, a tak byl soupeř nucen si vzít Time out a zkusit štěstí v pěti bez brankáře. V posledních 7 sekundách poslední třetiny byl před brankou Skutče faulován Roman Kábele, který si tak vysloužil trestné střílení. Pojistku do soupeřovy sítě přidal sám faulovaný Kábele.

Sestava Hipposu: Sochor, Růžička – Kafka, Hrubý M., Sejkora– Kábele, Hrubý T., Rous, Poul, Král, Pokorný

Góly: Rous 2, Král, Kafka, Kábele  

Asistence: Kábele 2, Hrubý, Sejkora 

Komentář trenéra T. Hrubého: Když bych to měl vzít z celkového hlediska, tak Pohár hodnotím kladně. Podařilo se nám začlenit mladé jedince do týmu, ale pořád je to jen začátek dlouhodobé práce. I když počet hráčů, jak v sobotu tak i v neděli, byl velice nízký, tak přesto byly všechny zápasy odehrané na 100% a hlavně s velkým nasazením, všichni se chtěli ukázat, že do sestavy patří. Teď už nezbývá nic jiného než navázat na naší práci jak v přípravě, tak i v samotném Poháru a pokračovat dál v nastoleném systému, který doufám povede k úspěchu v následující sezóně.