Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Publikováno 14. září 2023

Po sezoně v turnajově hrané Regionální lize se Áčko hrochů opět vrátilo do celostátní soutěže s jednou podstatnou změnou. Jiřího Tlustého v pozici trenéra A-týmu vystřídal Tomáš Hrubý, nejproduktivnější hráč Žďáru v minulé sezoně. Ve dvaceti letech přebírá odpovědnost za tým, který za poslední léta spíše vyklízel pozice z vyšších soutěží. Pryč jsou už doby, kdy se ve Žďáře mohli diváci těšit z 1. ligy, případně z Národní ligy. Loňský postup zpět do divize tak může být novým začátkem.

Pro Hrubého se jedná o první zkušenosti s trénováním mužského týmu. Řemeslo si zatím osahal v rámci mládežnických kategorií, vedl mladší žáky a juniory. „Loňská sezona s juniory mě hrozně bavila, tudíž jsem chtěl u trénování zůstat. Když se naskytla možnost trénovat áčko mužů, tak jsem ani neváhal a vzal jsem to,“ přibližuje Hrubý svůj letní posun. „Moje vize je jednoduchá, a to vrátit Hippos trochu výše, než je teď, razantně omladit kádr a postupně s ním pracovat nejen v následující sezóně, ale i dalších letech,“ uvádí Hrubý

Z toho vychází i změny v kádru do nové sezony, o své místo se hlásí navrátilci z mládežnických kategorií jako je Pavel Rous, Tomáš Pachl, Lukáš Krčál nebo Filip Boháček. „Podařilo se nám získat i pro Žďár zcela nové tváře jako jsou Roman Kábele a Radim Sobotka,“ pokračuje lodivod Žďáru. Vyloučeny nejsou ani další příchody na střídavé starty.

Jak se projeví změny soupisky na výkonnosti áčka ukáže až čas. „Věřím, že můžeme porazit každého, koho v lize potkáme. Vše bude jenom o nás, jak k zápasům přistoupíme,“ predikuje Hrubý. Konrétní cíle vytyčené nejsou, důležité bude stabilizovat tým po přestavbě, vytvořit nové jádro do dalších sezon a v neposlední řadě vrátit diváky do sedadel. „Myslím, že mluvím za všechny když řeknu, že budeme rádi za Vaši jakoukoliv podporu. Nejlépe přímo z haly nebo z domu u online zápisů. Takže neváhejte a přijďte Na Bouchalky,“ zakončuje Hrubý.