Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Publikováno 25. října 2023

T.J. Sokol H.Brod Erupting Dragons 6:7 Hippos Žďár n/S.

V sobotu 21.10. vyrazil náš A-tým na derby do Světlé nad Sázavou, kde nás čekal těžký soupeř z Havlíčkova Brodu. Už od začátku bylo na hře vidět, že si týmy nedají ani centimetr zadarmo a v takovém duchu se při skvělé atmosféře neslo celé utkání.

Do první třetiny vlétla obě mužstva motivovaná a s chutí udeřit jako první. První se povedlo vstřelit branku Hipposu, když ve 3. minutě kvalitně napadal Jan Lukeš a zakončoval k tyčce Vít Petříček. Po této brance ještě domácí bouřlivě protestovali a odnesli si trest 2+10 min. V průběhu přesilovky, ale po špatné přihrávce utekl hráč Brodu a stav se srovnal na 1:1. Dlouhou část první třetiny si míčku více užívali hráči Brodu, ale na konci se Hipposu opět vyplatila spolupráce Lukeš a Petříček a do šatny se šlo za stavu 1:2 pro Hippos.

Druhá třetina přinesla o poznání více šancí a gólů. Kde se hodně zapotil i brankář Hipposu Růžička. Ovšem vyrovnání Brodu nezabránily ani jeho skvělé zákroky a Brod skóroval hned dvakrát za 2 minuty a ve 34 minutě, byl stav otočený na 3:2. V tento moment, ale nastal čas opět Hipposu a díky krásnému sólu Filipa Dvořáka a následné akce první lajny se hráči Hipposu opět ujali vedení 3:4. 

Do třetí třetiny vstoupil Brod aktivně a v 50. minutě se mu povedlo vstřelit vyrovnávací branku. Toto skóre se táhlo až do 55. minuty. Pak to ale po slepených gólech Tomáše Pokorného, Ondřeje Dvořáka a Tomáše Hrubého vypadalo, že vše spěje ke klidnému konci pro Hippos. V poslední minutě udělali hráči Hipposu dvě individuální chyby a museli se nakonec ještě strachovat o výsledek. Jednobrankový náskok nakonec uhájili a mohli se radovat z vítězství 6:7 a ze tří bodů.

Branky: Petříček 2, Dvořák F., Dvořák O., Rous, Hrubý T. Pokorný

Asistence: Lukeš 2, Petříček, Dvořák F., Rous, Pokorný

Sestava: Růžička, Sochor - Sobotka, Hrubý M., Dvořák F., Partl, Karásek, Zeisel - Rous, Hrubý T. Pokorný, Dvořák O., Petříček, Lukeš, Král, Poul, Kábele

Komentář trenéra Víta Roseckého: Klasický zápas proti Brodu... čekali jsme emoce, výlevy soupeřových hráčů a hlavně diváků (pozor, vulgárních narážek trenérů v hledišti si nešlo nevšimnout, otázkou proč si sem berou domácí i děti...). Zápas nahoru dolu, častokrát byl soupeř opravdu lepší, ale trpělivou hrou a šťasnými góly jsme odskočili. Takže díky všem za zápas a Hippos jedééém!