Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Publikováno 10. října 2023 v kategorii Článek k zápasu/turnaji.

Hippos Žďár nad Sázavou 9:8pn FBC Hradec Králové B

V sobotu 7.10. nastoupil náš A tým na domácí palubovce k pátému kolu divize. První třetina domácímu týmu vůbec nevyšla. Hipposáci sice drželi více míček, ale byli to právě hosté z Hradce, kteří dokázali skórovat. V šesté minutě se dostal do brejku Ondřej Vykydal a překonal domácího brankáře Adama Sochora a dal úvodní branku zápasu. Bohužel domácí na to nedokázali reagovat a pořád chybovali. Toho hnedka dvakrát využil Michal Kunart. Nakonec po první třetině bylo skóre 3:0 pro Hradec.

Začátek druhé třetiny se vedl úplně v jiném duchu. Hippos přidal do tempa a snažil se skórovat. To vyšlo už ve třetí minutě, kdy se po nahrávce Jana Lukeše prosadil Roman Kábele. Hned za dvě minuty se dokázal náš sniper Honza Lukeš prosadit sám. Najednou bylo skóre už jen o jeden gól. Domácí ve dvacáté osmé minutě dostali výhodu přesilové hry. Výhodu využili, Rous zaskočil dokonale Brankáře a po jeho chybě doklepl volný míček do brány. Stav byl 3:3. Bohužel domácí polevili a začali zase chybovat. Toho využili hradečtí rovnou dvakrát během jedné minuty a v třicáté čtvrté minutě bylo skóre 5:3 pro hosty. Toto skóre svítilo i na konci druhé třetiny, jelikož se už nic podstatného nestalo. Domácí šli do šatny za podobné situace jako po první třetině.

Na začátku třetí třetiny bylo vidět odhodlání Hipposu něco se zápasem udělat. Stáhli hru na 10 lidí a v čase 42:48 se prosazuje Hrubý T. po nahrávce Rouse. Za dvacet čtyři sekund se zbytečně za hrubost nechal vyloučit domácí hráč Petříček. Hradec během minutky přesilovku využil. Hra začínala nabírat ještě větší tempo. Žďárští si ale zápas komplikovali jen jak to šlo. A za další čtyři minuty po svém prvním vyloučení, byl Petříček vyloučen znova. Tentokrát za sekání. Za hosty se z přesilovky prosadil hráč číslo 42 Jan Schejbal. V tu dobu bylo skóre už 7:4 pro Hradec. Hippos se ale nevzal a začal tlačit. Neslo to ovoce a během dvou minut dali domácí dva góly. První po důrazu v brankovišti dal Dvořák F. a na to krásnou kombinací navázalo duo, nahrávající Rous a skórující Pokorný. Během necelé minutky ale dokázali hosté odpovědět a domácí zase ztrácely dva góly. V čase 58:02 po vzájemné potyčce byli vyloučeni domácí Dvořák F. a hradecký Kunart. Hippos odvolal brankáře a hrál tedy „přesilovku“ 5 na 4. Po půl minutce snižoval střílející Rous na rozdíl jednoho gólu. Hra pokračovala 5 na 4 a Hippos tuto situaci znova využil. Rous našel krosem Hrubého T. a ten krásnou střelou vyrovnal. Bohužel emoce byli veliké a Dvořák F. si neuvědomil, že je na trestné lavici a vběhnul na hřiště. Bohužel rozhodčí tento počin ohodnotili červenou kartou a trestem 2+2. tímto skončila třetí třetina.

Šlo se do prodloužení, hosté měli výhodu dlouhé přesilové hry. Jenže zbytečné vyloučení nedokázali potrestat a Hippos dokázal utkání dovést až do nájezdové loterie. Kde jediným úspěšným nájezdníkem byl Hrubý T. a pro svůj tým vystřelil dva body.

Sestava: Sochor, Růžička – Dvořák F., Partl, Hrubý Mi., Karásek, Kafka, Petříček – Pachl, Pokorný, Hrubý T., Rous, Král, Lukeš, Dvořák O., Kábele, Poul

Góly: Hrubý T. 3, Rous 2, Pokorný, Lukeš, Kábele, Dvořák F.

Asistence: Rous 3, Lukeš, Hrubý M., Dvořák O.