Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Publikováno 2. října 2023 v kategorii Článek k zápasu/turnaji.

Snipers Třebíč 3:6 Hippos Žďár nad Sázavou 

V sobotu 30.9. náš A tým vyrazil do Třebíče odehrát čtvrté kolo divize. První třetina se táhla v poklidném a pomalém duchu, kde se snažil tým Hipposu tvořit hru, ale to se ze začátku moc nedařilo. Ve třinácté minutě utkání se prosadil od pravého mantinelu Tomáš Hrubý střelou na vzdálenější tyč po přihrávce Matěje Partla. Po prvním gólu se tým Žďáru uklidnil a začal dobývat branku soupeře. Po třech minutách od úvodní trefy vstřelil druhou branku Hipposu Vít Petříček střelou z voleje po perfektním náhozu přes tři čtvrtě hřiště od Michala Hrubého. Do konce třetí třetiny zbývaly 4 minuty a hráči Žďáru v tuto chvíli přehrávali tým Třebíče. Minutu dokonce úvodní části z toho vytěžil kvalitním napadáním Lukeš a střelou do protipohybu soupeřova brankáře zvýšil náskok hostů na 3:0. Do konce první třetiny už se nic významného nestalo a za tohoto skóre se také odcházelo do kabin. 

Na začátku druhé třetiny, za velké podpory domácích fanoušků, Snipers zlepšili svou hru prvních pět minut žďárský tým přehrávali. V čase 26:12 ale opět zafungovala sehranost dvojice Petříček-Hrubý M. a první jmenovaný se střelou z první prosadil v zápase už podruhé. Poté si každý tým zahrál přesilovku, ale ani jedna nebyl využita. Ve 34. minutě střelou z poloviny hřiště snížil skóre Machálek na 1:4 z pohledu domácích. Do konce třetiny domácí vyvinuli tlak a zatlačili náš tým na vlastní polovinu, ale naštěstí už branku nepřidali.

Začátek třetí části hned ukázal, jak bude tato třetina vypadat, vysoké napadání hráčů Třebíče a Hippos, který se snažil hrozit hlavně z brejků. A hráčům Snipers se to vyplatilo, ve 44. minutě se jim povedlo vsítit během půl minuty hned dvě branky po tečovaných střelách, které neměl brankář Žďáru šanci chytit. Na lavičce domácích to žilo a u hostů už to tak veselé nebylo. V následujících minutách brankář Růžička podržel svůj tým několika dobrými zákroky a uklidnil tak hru svého týmu, ale Třebíč stále tlačila a snažila se vyrovnat. V 56. minutě se do úniku dostal Rous s Petříčkem a po dvou rychlých přihrávkách zkompletoval Vít Petříček hattrick. Do konce zbývaly čtyři minuty a tým Třebíče za stavu 3:5 zkusil hru bez brankáře, která jim ale nevyšla a v čase 56:53 upravil skóre gólem do prázdné branky Jan Lukeš a tím vrátil Hipposu tří brankové vedení. Domácí ještě zkusili hru 6 proti 5, ale minutu a půl před koncem daroval přesilovku hostům Svoboda. V přesilovce drželi hráči Žďáru míček a soupeře už k ničemu nepustili. Na konci zápasu se Pavel Rous ocitl sám před brankou a zkusil trik zorro, který bohužel gólem neskončil. Hippos tak vyhrává utkání 6:3 a připisuje si další tři body do tabulky.

Sestava: Růžička, Sochor – Dvořák F., Partl, Hrubý Mi., Sobotka – Hrubý Ma., Pachl, Petříček, Pokorný, Hrubý T., Karásek, Rous, Král, Lukeš

Góly: Petříček 3, Lukeš 2, Hrubý T. 

Asistence: Hrubý Mi. 2, Partl, Rous


Komentář trenéra Tomáše Hrubého:

První třetina pomalá, celý zápas takový ospalý. Soupeř hodně chyboval a my jsme z toho těžili. Oproti minulému týdnu zhoršený výkon, ale zasloužená výhra. Děkujeme soupeři za zápas.