Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Publikováno 6. prosince 2021 v kategorii Článek k zápasu/turnaji.

S ohledem na výsledky posledních zápasů i zkušenosti z předchozího vzájemného utkání bylo jasné, že jen zodpovědná a precizní defenzíva může Hrochům zajistit potřebné body. Tomu byla přizpůsobena i taktika. Jenže hned ve druhé minutě fauloval Tlustý a domácí se museli bránit. Oslabení však bez větších problémů přečkali a hra se mohla vrátit k nastavenému schématu - Hradec drží míček a dobývá, Hippos v bloku brání a čeká na brejk. Pár šancí se na obou stranách přesto objevilo. Jako první se dokázali prosadit hosté. Po vyhraném souboji u manitnelu dvěma křížnými přihrávkami rozebrali obranu Žďáru a ujali se vedení. Domácím se však podařilo v ozmezí patnácti vteřin v 16. minutě skóre otočit. Nejprve se prosadil Vojta Haman, hned po něm mohl po přihrávce Halma slavit Lukáš Zeisel. Do kabin se tedy šlo lépe Hrochům.

Aktivní Hradec vstoupil do prostřední části lépe a po minutě se mohl radovat z vyrovnání. Následovala pasáž Hipposu, kde nejprve Haman v samostatném úniku nepřelstil hostujícího Šimečka v brance, vzápětí se ale prosadil Tlustý po dorážce Denkova nahození. Hosté však nedovolili žďárským hráčům slavit příliš dlouho a do minuty srovnali na 3:3. Domácí měli také několik šancí pro překlopení skóre zpět na svoji stranu, ale bohužel na zakončení neměli dost klidu nebo dostatečně přesnou mušku. Chvilku po polovině utkání po dalším žďárském nedůrazu u mantinelu tak skóroval soupeř. Domácím se podařilo vyrovnat v závěru prostřední pasáže, kdy velmi agilní Haman našel Jana Lukeše a ten se střelou k tyči nemýlil. Žďár se mohl dostat do vedení při vyloučení Tibenského, ale přesilovku rozdělenou přestávkou nevyužil.

Úvod poslední třetiny ještě více stupňoval rychlost hry a množství soubojů z obou stran než v předchozí části. A to více vyhovovalo mladému celku z Hradce. Stačil další nedůraz na polovině hřiště, ztráta míčku a Hažmukovi ve žďárské brance nezbývalo nic jiného, než popáté vylovit míček z vlastní sítě. Navíc dvě slepená vyloučení Žďáru posadila hosty do sedla. Jednu přesilovku využili a hned poté přidali sedmou branku a bylo v podstatě po zápase. Tři minuty do konce, lepší důraz a větší rychlost ze strany východočeského týmu a k tomu ještě vyloučení Denka neumožnili domácím korigovat.

Branky Žďáru: Haman, Zeisel, Tlustý, Lukeš, asistence Halm, Denk, Haman. Vyloučení: 4:1; využití: 0:1. Třetiny: 2:1, 2:3, 0:3. Střely na branku: 29:30