Z Hipposu pochází reprezentant!!!

• Klubové články/zprávy

A je to tu... u celých generací Hipposáků nedostižitelná meta, reprezentace České republiky!

Jistě, z Hipposu za reprezentaci naskočil Vláďa Plocek. Jenže to byla reprezentace Austrálie. Medaili z mistrovství světa v reprezentaci ČR získali Petr Vampola a Petr Koukal (byť jejich účinkování v Hipposu bylo ještě kdysi v pralesu). Jenže to byla reprezentace hokejová. Spousta hráčů v minulosti byla reprezentaci blízko, nevadí, že juniorské. Kdysi Zdeněk Kvapil, v loňské sezóně Lukáš Zeisel. Avšak ani jeden z nich neprošel sítem různých reprezentačních kempů. 

Až sobota 3.2. a zápas ženské juniorské reprezentace proti domácímu Polsku na Polish game. V zahajovací sestavě se v brance představuje s č. 91 Kateřina Holemářová. Studentka septimy žďárského gymnázia, která přichází s Marťou Ušákovou na trénink tehdejších mladších žáků, to se psalo jaro 2013. Od té doby bude Káťa hájit branku Hipposu. Nejprve za mladší žáky, poté sezónu v začátečnické sezóně starších žáků. Ve většině zápasů patří jasně k tomu nejlepšímu, co v sezóně, ve které moc vítězství nenasbírá. Přesto ji tehdejší trenér výběrů starších žáků A. Mulfait chce do týmu Vysočiny. Ale jakožto holku ji nemůže nominovat. Byla dokonce asistentkou kapitána Obrdlíka. Přesto cítí, že potřebuje chytat za holčičí tým, proto odchází nejprve na hostování, poté na přestup do jihlavské FBŠ. V dresu s ježkem na hrudi pak exeluje v lize dorostenek, od letošní sezóny dokonce v nejvyšší ligy juniorek. Navíc vždy vzorně reprezentovala Kraj Vysočina při turnajích výběrů, a právě přes ně se dostává přes repre srazy se dostává do širšího, pak do užšího kádru reprezentace ČR.

A pak to přišlo - bez bázně a hany chytá kdejakou střelu polských florbalistek a přivádí tým k vítězství 2:0. Ano, první kontakt s mezinárodním florbalem dopadá pro žďárskou odchovankyni na jedničku. Tedy spíš na nulu!

Káťo, jsme na Tebe pyšní, jen tak dál, ať se daří v další florbalové kariéře, ale i v životě!