Sympatické představení našich žákyň na Open Game

• Článek k zápasu/turnaji

V letošní sezóně Hippos poprvé postavil dívčí oddíl. Ten po pár turnajích nalezl svou tvář a v kalendářním roce 2017 prohrál z 18 zápasů pouze jediný, s vítězem ligy starších žákyň, FBŠ Jihlava. Do Brna odjížděl tým nejen s tradičními oporami, ale posílen i dvojicí hráček z SK Jihlava – Luckou Sedlákovou a Verčou Dvořákovou. Brněnského turnaje se zúčastnilo 7 týmů, každý hrál s každým, poté následovalo play-off. A Hippos první 3 poločasy předváděl výkony na hranici svých možností a udržet je by znamenalo jistojistě první místo. Na kondicionály se žel nehraje…

V prvním zápase totiž holky totálně zaskočili líheň letošních mistryň republiky Herbadentu, Tiger Jižní Město. Výkon na hraně, kdy na holkách nebyla znát jakákoli nerozehranost nebo nesouhra, korunovaný hattrickem kapitánky Káji Judové a dalšími góly Peti Klusákové a Lucky Sedlákové znamenaly senzační výhru 5:3. Z trenéra hrošic Jardy Vítka cákaly emoce, slzy, přijímal gratulace od všech přítomných. Ano, toto byl výsledkově nejvýraznější zářez Hipposu na celém turnaji.

Nabitý páteční program, čítající 3 zápasy v hale bohunického Campusu začínaly holky již v 8:00 s jedním z favoritů, TJ Znojmo. Hlasivky dorostenců holky hnaly k dalšímu fenomenálnímu výkonu, ještě před koncem poločasu vedly po brankách Sedlákové a Bauerové 2:1. Žel 11 vteřin před koncem poločasu inkasovaly podruhé a dost možná tento gól výrazně ovlivnil účinkování celého týmu na turnaji – vždyť v následujících 7 poločasech dokázaly holky vstřelit pouze 2 góly. Ne deka na výkon Vítkova týmu sedla, ale na jakoukoli produktivitu. Výsledkem byly prohry se Znojmem 2:7, v pátečním poledním utkání s Bulldogs Brno 0:4, s regionálním rivalem FBŠ Jihlava přišla prohra pátečního odpoledne 2:6, s pozdějším celkovým vítězem FBS Olomouc 0:4.

Do posledního zápasu zápasu základní skupiny proti Kanonýrkám z Kladna vstupovaly holky s vědomím, že by měly uspět. A také ano! Činila se zejm. Lucka Sedláková (3+2), ale i zbytek týmu nezůstal pozadu (např. Peťa Klusáková 2+1, Nikča Sekničková 1+2), a tak holky na závěr základní části slavily vítězství 8:2! V play-off se ještě v sobotu večer šlo znovu na Tigers Jižní Město.

A tam se teprve ukázala cennost prvního vítězství. Naše holky opravdu nehrály špatně, podpora dorostenců je hnala kupředu, ale Herbadent, který se během turnaje neskutečně rozehrál, nám prostě ukázal záda. Holky, oslabené o Marťu Přibylovou (zdravotní důvody), už nemohly najít dostatek sil na zvrácení soupeřovy kanonády. Byť si vytvořily výborné šance, tak po zásluze postupoval dále pražský celek.

Těšme se proto na příští sezónu, kdy se tento tým představí mezi dorostenkami. Uvidíme, zda-li zůstane základní stavební kamen Peťa Klusáková. A děkujeme oběma holkám z SK Jihlava za pomoc. Závěrem nutno podotknout, že holky utvořili i díky trenérovi Jardovi Vítkovi super partu, ve které si byly více jak spoluhráčkami. Proto ještě jednou děkujeme Jardovi, že na turnaj jel a toliko se děvčatům věnoval :-)

Sestava Hipposaček: Růžičková – Černá, Dvořáková, Přibylová, Ptáčková – Klusáková (C), Sedláková, Judová (C), Sekničková, Blažejovská, Bauerová. Trenér: Vítek Jaroslav.

 

Zhodnocení trenéra Jaroslava Vítka: "Po sérii vydařených turnajů u nás na Vysočině jsme narazili na celorepublikovou konkurenci. Ta nám ukázala hlavně fakt, že největší a nejlepší týmy mají stejně jako my kvalitní hráčky, ale mají jich kvanta už v jednotlivých ročnících. Krom druhého poločasu se Znojmem a posledních zápasů proti Olomouci a Herbadentu jsme dokázali držet s každým soupeřem krok, což je velice pozitivní. Samozřejmě to je celé devíza našeho konceptu, kde dívky hrají s chlapci, mají vyšší tréninkové a zápasové nasazení, vyšší tempo hry, což je posouvá dále. Ale v čem holky překvapily, tak to byla skvělá parta, do které zapadly jak dřívější posily z Bystřice, tak i dvě slečny z SK Jihlava. Jim díky za účast v našem týmu, doufáme, že za nás nehrály naposled. A ještě bych měl tlumočit názor celého týmu k Peti Klusákové: "Jakože cože FBŠ?" :-) "