Starší žáci po týdnu opět stoprocentní

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 12. listopadu se uskutečnil další turnaj sezóny v Ledči nad Sázavou, kde se vzájemně potkaly naše týmy starších žáků. V druhém zápase měl tým Benjamins za soupeře Havlíčkův Brod a náš A-tým měl za soupeře starší žáky ze Světlé nad Sázavou.

I když tým Benjamins makal, ve vzájemném klubovém zápase prohrál vysoko 28:1. Výsledek byl tvořen převážně individuálním výstupem jednotlivců áčka. Byť vysoko vyhráli, tak celkově hra působila neekolegiálně, neflorbalově s množstvím základních chyb. Chybovali i ti nejlepší hráči včetně hráčů na všech postech včetně brankaře. Prostě se přizpůsobili hře týmu Benjamins, a předváděli hru, která není hodná týmu, který má našlápnutu znovu vyhrát tabulku. Jak je dobrým zvykem, trenéři si vše po zápase s hráči vyříkali.

Poté přišel zápas Benjamins s Havlíčkovým Brodem, kde o tvrdou hru a fauly nebyla nouze. Někteří hráči Havlíčkova Brodu nahrazují nedostatečnou fyzičku používáním faulů a naši podobní hráči fauly opláceli. Na psychologii hráčů, čisté hře a hře pod fyzickým tlakem budeme muset ještě více zapracovat. I díky neaktivní hře jsme s hratelným soupeřem prohráli 2:12. Pochválit můžeme jen pár postřehů: Hráči vydrželi hrát aktivně celý zápas a v třetí třetině byli občas i aktivnější. Je to pro nás informace, že pracujeme na fyzičce správným směrem. Dobře chytal brankář Vítek Pospíchal, který svou aktivitou a pohybem pomohl k tomu, že jsme v utkání neinkasovali více branek. Výborně hrála také dvojice hráček Martina Přibylová a Nikola Sekničková. Nikdo z týmu nevypustil zápas a za nepříznivého stavu v závěru utkání nepolevili. Za to je potřeba pochválit celý tým.

Závěrečný zápas mezi týmem „A“ a Světlou nad Sázavou měl úplně jiný náboj. Předem musíme uvést pár neobyčejných statistik, které jistě zaujmou. Vše se událo v 1. minutě. Náš centr Pavel Rous střelil gól v 2. sekundě (možná nejrychlejší gól vůbec). To není vše, protože ten stejný hráč vstřelil druhou branku ve 4. sekundě. Naši překvapení hráči nesledovali hru a v 7. sekundě snížil tým Světlé n. s. na 2:1. Po hektickém začátku neuběhla ani 1. minuta a na tabuli svítil stav 3:1. A kdo byl autor gólu? Pavel Rous. Trenéři Hipposu určitě nikdy nepitvají jednotlivé individuální akce lídrů, teď však musíme udělat výjimku. Hattrick během jedné minuty a nejrychlejší gól sezóny si zaslouží pozornost. Po první minutě při vedení Žďáru 3:2 se gólová přestřelka uklidnila. Změnili jsme dle herního vývoje zápasu styl hry a ještě zvýšili tempo přechodů do útočného pásma. Vysunuli jsme naši obranu a znemožnili hráčům Světlé n. S. provádět rychlé brejky a nutili je chybovat. Ve vysokém tempu se hrálo až do konce utkání. Pochválu tradičně zaslouží i fyzička protihráčů, kteří hráli i přes nepříznivý stav naplno až do konce. Takže konečný výsledek 15:2 pro hrochy úplně neodpovídá aktivní hře Světlé n. S. Navíc čistá florbalová hra obou týmů působila dobrým dojmem pro zúčastněné diváky.

O průběhu utkání zejm. se Světlou, ale z druhé strany si můžete také přečíst ve strhujícím podání trenérky Světlé n. S., Kačenky Polákové, kterou tímto zdravíme. Odkaz na její článek je zde:

http://www.florbal-sns.cz/news/zaci-odehrali-na-domaci-pude-dva-tezke-zapasy/

Poslední poznámkou je pozvánka na domácí turnaj, který se uskuteční tuto neděli 19.listopadu. Soupeři budou na vlas stejní, akorát A-tým si zahraje 3 zápasy – proti Benjamins, Havl. Brodu a Světlé n. S.

 

Sestava A-týmu: Sochor A. (2003) - Krčál L. (A), Partl, Zeisel, Rosecká - Hájek, Rous (C), Novák D., Novák O., Svatoň, Ondráček

Sestava Benjamins: Neuer D., Pospíchal - Přibylová, Sochor A. (2004), Frey, Daniel - Sekničková (C), Hromádka L. (A), Poul, Pleskač, Neuer T., Březina A.

 

Trenéři Hipposu: Neuer Martin a Novák Pavel.