Starší žáci na vítězné vlně

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 5 listopadu se uskutečnil ve Žďáře nad Sázavou turnaj mezi kluby Hippos Žďár nad Sázavou a dvěma kluby z Jihlavy - SK a  FBŠ Jihlava. Všichni v Hipposu byli jsme zvědaví, jak připravené týmy z Jihlavy dorazí a zda budou hrát svoji tvrdou osobní hru jako v předchozích sezonách, zejm. SK Jihlava. Hippos rozdělil své hráče do dvou družstev. Tým „A“ a Tým „Benjamins“. Tým „A“ zvítězil 11:2 s týmem FBŠ Jihlava a 11:3 s týmem SK Jihlava. Tým Benjamínků podlehl týmu SK Jihlava 17:2 a týmu FBŠ Jihlava 8:3, kdy ještě v půlce zápasu prohrávali pouze o gól.

U týmu „A“ jsme se mohli opřít o zkušenosti a hru ostříleného hráče Pavla Rouse, který tvořil hru a výborně spolupracoval s bekem Lukášem Krčálem. Nejen tato spolupráce přispěla k výsledku, ale i zodpovědný výkon brankáře Adama Sochora. Aktivně se na hře podílela i Lucie Rosecká, která svým pohybem nezaostávala a odrážela rychlé brejky protihráčů. Kriticky však musíme říct, že výsledek v obou případech neodpovídá skutečné hře, ale je výsledkem hry jednotlivců. V obou utkáních bylo spoustu taktických i herních chyb, na které se musíme v tréninkových jednotkách zaměřit a individuálně je zlepšovat. Někteří hráči propadali nejen fyzicky a rychlostně, ale i technicky, a to zejména při hře pod tlakem. Budeme muset na těchto nedostatcích zapracovat individuálně.

Do týmu „Benjamins“ byli opět zapojení někteří mladší žáci z ročníku 2005 a poprvé i jeden hráč z ročníku 2006 Hromádka Lukáš, který se na hřišti neztratil, ba naopak tvořil hru, a s Nikolou Sekničkovou tvořili aktivní útočnou dvojici. V brance se střídal Vítek Pospíchal s druhým brankářem Davidem Neuerem. Oba brankáři předvedli obstojný výkon a branky do jejich sítí padaly většinou po hrubých chybách obrany. Výsledek však hovoří za vše. V prvním utkání jsme se snažili kombinovat formace dle možností, ale hráči se stále propadali. Herně, technicky, rychlostně, obecně fyzičkou. Druhý zápas jsme již nepřehazovali se sestavou a stáhli jsme formace na dvě jasné pětky a to útočnou a defenzivní. Hráči se snažili a v první třetině protihráče dokonce přehrávali. I díky rychlému gólu v 3. minutě druhé třetiny svítil na tabuli smírný stav 2:2. Je jen škoda, že hráči nevyužili přesilovku v 28. minutě kdy byl na tabuli ještě rozumný, byť záporný stav 3:5. Následně poté naopak inkasovaly ještě tři branky. Na většině z nich byla vidět fyzická únava, která u některých hráčů není pouze ovlivněná věkem a výškou, ale hlavně vlastní přípravou. I na tomto nešvaru budeme intenzivně pracovat.

Sestava A-týmu: Sochor A. (2003) - Krčál L., Partl, Zeisel, Rosecká - Hájek, Rous (C), Blažejovská, Novák D., Hrubý T. (A), Pleskač, Novák O., Svatoň

Sestava Benjamins: Neuer D., Pospíchal - Přibylová, Bencová, Sochor A. (2004), Frey - Sekničková (C), Hromádka L. (A), Poul, Březina A, Kadlec, Neuer T., Král, Daniel