Spanilá jízda juniorů

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu 2. prosince se hráči Žďárského Hipposu představili na domácí půdě. První zápas se hrál již v 8:00, a proto bylo velmi důležité, aby všichni přišli včas. To se ale podařilo jen 5 hráčům, a tak byl zbytek týmu včetně organizátora (rozumí se hlavního trenéra) akce zapsán na listinu hříšníků. Hráče čekaly těžké tři zápasy, ale cíl byl jasný překonat dosavadní padesátiprocentní úspěšnost z předchozích hracích dní. Jako první se domácí setkali se zatím posledním celkem v tabulce, ASK Bystřice nad Pernštejnem a poté následovaly těžké zápasy s FBŠ Jihlava a Spartak Pelhřimov, které od sebe dělilo pouze 20 minut.

Hippos Žďár n. S. – ASK Bystřice nad Pernštejnem 13:3 (2:0; 3:1; 8:2)

Za východu slunce začal zápas mezi domácím Hipposem a hosty s Bystřice. Tito soupeři se již střetli hned v zahojovacím utkání sezóny za vysoké výhry žďárského Hipposu, proto bylo jisté, že se budou hosté snažit prohru oplatit. Hned od úvodního vhazování byla vidět převaha domácích, kteří zásobovali brankáře soupeře spoustou střel. První gól padl v sedmé minutě, kdy se podařilo Janu Fouskovi šikovně usměrnit balónek do branky po nahození Filipa Boháčka. Druhý gól následoval hned po 26 sekundách po spolupráci Michala Hrubého a střílejícího Adama Neubauera. V první třetině už gól nepadl, všechny střely mířily ven z branky nebo je chytili gólmani. Druhá třetina se nesla v podobném duchu a o branky domácích se starali obránci. Dva góly vstřelil Michal Hrubý, a po nahrávce Tomáše Pachla skóroval i Filip Boháček. Soupeřovi se povedlo z jednoho z mála protiútok skórovat, a tak končí druhá třetina za stavu 3:1. Ve třetí třetině dělala očividně unavená obrana hostů chyby, a tak se našim nastávajícím mužským playerům podařilo dát celkem 8 gólů. První z nich vstřelil Michal Přibyl, který nastoupil poprvé za juniory a hned ve svém prvním zápase skóroval. Další trefy si připsali Jan Ušák, Marek Dočekal, Filip Boháček a povedenou střelou i obránce Martin Paseka. Dále se trefil Michal Hrubý a dva góly přidal i Jan Fousek, oba tito hráči si tak připsali hattrick. Bohužel ani soupeř nezahálel a po dvou rychlých průnicích Rudolfa Mazánka se mu podařilo skórovat a tak končí tento zápas za stavu 13:3 pro domácí Hippos.

Branky: Fousek 3, Hrubý 3, Boháček F. 2, , Dočekal, Neubauer, Paseka, Přibyl, Ušák. Asistence: Pachl 3, Hrubý, Boháček F. 2, Boháček J. 2, Dočekal 2, Macháček, Neubauer.

Hippos Žďár n. S. – FBŠ Jihlava 6:4 (2:0; 2:2; 2:2)

Poprvé v sezóně se utkali hráči Žďáru se soupeřem z Jihlavy. Tento zápas měl být o to vyhrocenější, protože barvy FBŠ hájil loňský kapitán Hipposu Jakub Svoboda. Hned od první vteřiny bylo cítit velké napětí mezi soupeři. Do každého souboje se šlo tvrdě a rozhodčí měli co dělat. Ve druhé minutě se před brankářem hostů vytvořil houf hráčů, ve kterém se nejlépe zorientoval Jan Fousek a usměrnil míček do branky po nahození Michala Hrubého. Po pěti minutách se díky povedené kombinaci Jana Ušáka a střílejícího Tomáše Pachla povedl dát druhý gól a soupeř byl očividně frustrovaný. To se projevilo zejména zvýšeným důrazem, za který dostal Kuba Svoboda dvě minuty za vražení do zad. To bylo vše, co se stalo v první třetině. Ve druhé třetině se zopakovala spolupráce Jana Ušáka a Tomáše Pachla, který tak vstřelil svůj druhý gól a zvyšoval na rozdíl tří branek. Soupeř se ale dokázal zvednout a během dvou minut dokázal díky trefám Tomáše Dibelka a Matyáše Kolátora snížit na rozdíl jediného gólu. Domácí hráči se nenechali zaskočit a po souhře dvou Boháčků (přihrávajícího Jiřího a skórujícího Filipa) opět zvyšují na rozdíl dvou branek. Při jednom ze zákroků si bohužel nepohlídal brankoviště domácí brankář Daniel Křesťan a následovalo vyloučení a trestné střílení. Daniel s ledovým klidem vykryl trestné střílení Jana Holoubka, a tak udržel vedení. Tento zákrok ale nebyl ojedinělý. Dan svými skvělými výkony povzbuzoval své spoluhráče, a i když už se zdálo, že soupeř střílí do prázdné branky, on svým tygřím skokem dokázal zachránit situaci. Díky tomu si určitě zasloužil ocenění nejlepšího hráče utkání. Tím byla završena druhá třetina. Ve třetí části bylo na hráčích Jihlavy vidět jejich odhodlání, tlačili na domácí Hippos a po rychlých akcích se jim podařilo využít zmatku v brankovišti a vyrovnávají stav utkání na 4:4 zásluhou Tomáše Dibelka a Filipa Koláře. Nutno podotknout, že jestli Dan chytal výborně, tak Jihlavu tlačil za vyrovnáním skvělým výkonem její brankář Štěpán Vyskočil, který chytil nejen to co měl, ale spoustu šancí navíc. Necelé dvě minuty po druhém gólu se míčku ujímá žďárský všudybyl Tomáš Pachl a přesnou střelou vrací domácím vedení a dovršuje hattrick. Jihlavští si vzali timeout pravděpodobně s myšlenkou odvolání brankáře. To se jim však nepodařilo uskutečnit. Hráči Hipposu až do konce utkání měli míček pod kontrolou a dokonce se po přihrávce Jana Ušáka, který si předtím proběhl sólo jízdou okolo celého hřiště, podařilo nováčkovi Michalu Přibylovi vstřelit gól a tím upravil skóre na konečných 6:4. A Hippos tak získal velmi cenné 3 body. V zápase, který se líbil téměř vyprodaným Bouchalkám.

Branky: Pachl 3, Boháček F., Fousek, Přibyl.  Asistence: Ušák 3, Boháček J., Hrubý, Přibyl. 

Spartak Pelhřimov – Hippos Žďár n. S. 1:10 (0:2; 0:1; 1:7)

Od posledního setkání těchto soupeřů uběhly dva měsíce a vítězně z něj vyšli hráči Spartaku Pelhřimov. Do tohoto zápasu oficiálně vstupovali hráči Hipposu jako hosté a byli plni odhodlání vrátit Pelhřimovu porážku. Nebylo to pro ně ale tak snadné, protože na odpočinek mezi zápasy měli pouze 20 minut a pro některé z nich byl tento zápas zkouškou jejich odhodlání a vytrvalosti. Pouze 34 sekund po úvodní buly se po nahrávce od Tomáše Pachla dostává k míčku Michal Přibyl a střílí první gól. V desáté minutě se k nahrávce od Filipa Boháčka opět dostává Michal Přibyl a trefuje se podruhé. V první třetině už gól nepadl, ale to neznamená, že by se nebylo na co koukat. Většina útoků Pelhřimova ztroskotala na obraně Hipposu nebo na skvěle chytajícím brankáři Tomáši Růžičkovi. Nejinak to bylo na druhé straně, kde byla většina střel zablokována v předbrankovém prostoru. Po začátku druhé třetiny se střelou z dálky prosadil Michal Hrubý po nahrávce Jiřího Krause a to byl jediný gólový zápis v této třetině. Hippos si udržoval třígólové vedení a nepustil soupeře moc ke hře. A většina střel byla zablokována nebo mířila mimo branku. To se však změnilo ve třetí části. Těchto 15 minut se proměnilo ve střeleckou soutěž mezi hráči Hipposu. Jako první se trefil Michal Přibyl, který tak završil hattrick a za nedlouho se trefil počtvrté. Šestý gól pro Hippos si připsal Michal Hrubý a soupeř byl nucen si vzít timeout. Bylo vidět, že se úsilí hráčů zvýšilo, ale jejich naděje pohřbili svými góly Martin Pasek a Jan Fousek. Soupeř se ještě zmohl na jednu střelu, kterou nezachytil jinak velmi dobře chytající brankář Růžička, a tak přišel o čisté konto z tohoto zápasu. To ho ale nemuselo mrzet, protože se ještě trefil Tomáš Pachl a Filip Boháček, kteří upravili skóre na konečných 1:10 pro Hippos.

Branky: Přibyl 4, Hrubý 2, Boháček J., Fousek, Pachl, Paseka
Asistence: Pachl 3, Boháček F. 2, Kraus 2, Macháček 2, Ušák

Sestava Hipposu: Křesťan, Růžička (A) - Boháček F., Hrubý, Paseka, Kraus - Pachl, Ušák (C), Přibyl, Fousek, Boháček J., Macháček, Hromádka, Dočekal, Neubauer. Trenérka: Ušáková Martina, vedoucí: Aleš Křesťan.

 

Pro juniory byl tento hrací den více než vydařený. Velké poděkování patří organizátorům, a zejména pak slečně trenérce Martě Ušákové a vedoucímu p. Křesťanovi, kteří se velkou mírou zasloužili o dobrou pohodu v týmu. Díky tomuto výkonu se tak žďárský Hippos drží mezi třemi nejlepšími týmy v tabulce a s trochou štěstí bude moci bojovat o první místo. Hned v dalším, předvánočním turnaji, vyzve zatím lídra tabulky, zatím neporažené Okříšky.