Skvělé nedělní představení hipposáckých děvčat

• Článek k zápasu/turnaji

Jak krásný florbal může být ukázaly hipposácké slečny v neděli 11. června 2017. A to jak torzo týmu na turnaji "O pohár Niké" v Jihlavě, tak i duo zástupkyň ve výběru Kraje Vysočina, který odehrál v rámci přípravy na Olympiádu mládeže přátelská utkání v Českých Budějovicích.

Nejprve se zaměřme na vystoupení Hipposu v jihlavském turnaji, ve kterém 8 týmů změřilo své síly v hracím systému 3+1. Žel zranění, jiné programy a reprezentační akce způsobily, že na turnaj pořádaný SK Jihlava dojela pětice statečných, z toho jedna brankářka a jedna se sádrou na ruce. Vlastně se jednalo o torzo týmu, který byl toliko úspěšný ve své lize - vždyť hned čtyři hráčky spadaly věkem do kategorie mladších žákyň. A pátá, Sára Černá, jela na turnaj v léčení se se zlomenou rukou. Přesto holky si od začátku počínaly zcela suverénně, každého soupeře drtivě přehrávaly. Pokyny trenéra Jardy Vítka ("házejte to na bránu, co to půjde") plnily zcela bezpečně a přesně - nebyla prakticky střela, která by minula bránu. Však Nikča Sekničková byla jasně nejlepší kanonýrkou turnaje, avšak góly ve velkém přidávaly i Marťa Přibylová a Adél Ptáčková. Výkony rostly zápas od zápasu, a proto se nelze divit, že Hippos suverénně ovládl celý turnaj bez porážky. Obecně lze na holkách vidět ohromné sebevědomí po úspěšné sezóně. Dále nutno pochválit i fan-klub - p. Sekničku, pí. Růžičkovou a dva kluky Roseckých :-)

Výsledky Hipposu na turnaji: 

Hippos - SK Jihlava 9:2

Hippos - Pelhřimov 7:5

Hippos - Světlá n. S. "B" 5:3

Hippos - DDM Havl. Brod 11:1

Hippos - Bulldog Brno 6:1

Hippos - Světlá n. S. "C" 7:1

Hippos - Světlá n. S. "A" 7:4

Sestava Hipposaček: Růžičková (C) - Černá, Ptáčková, Přibylová, Sekničková (A). Trenér: Jarda Vítek.

A pohár je náš!!!

 

V termínové kolizi se odehrály také utkání výběrů. Do tzv. "neoficiálního" mistrovství ČR starších žákyň pak v dresu Kraje Vysočina naskočila kapitánka našich starších žákyn Kája Judová a nová tvář Hipposu, posila z Bystřice n. P., Peťa Klusáková. Oproti nevýrazným výslekům na oficiálním turnaji výběrů dva týdny zpět, kde holky startovaly za společný výběr Vysočiny a Jihočeského kraje, tak se samostatný výběr Vysočiny vytáhl. Dokázal z vyrovnaných utkání urvat nejvíce bodů, čemuž jistě pomohlo pět přesných zásahů od Káji, a celý turnaj slavně vyhrál. Proto přejme holkám, ať jim to šlape jak na OpenGame v Brně, tak na olympiádě mládeže, ale hlavně v příští sezóně, kde Hippos staví tým dorostenek!

Více o tomto turnaji na: https://www.ceskyflorbal.cz/clanek/kralovny-pochazi-z-vysociny-neoficialni-mcr-zakyn-zna-sve-sampionky

 

A všem děvčatům velké díky za tu nejlepší reprezentaci našeho oddílu.