Pro B-tým mužů pouze 3 body ze Sezimova Ústí

• Článek k zápasu/turnaji

Se tříbodovým ziskem se vrátili hráči mužské rezervy ze Sezimova Ústí. Vzhledem k tomu, že její členové museli odjet jen v 8 lidech se třemi junory v sestavě to nakonec není až tak špatný výsledek.

Hippos Žďár B - PSKC Okříšky 5:4 (1:0, 0:4, 4:0)

Žďárský tým chtěl hru postavit na zabezpečené obraně a juniory (mimo brankáře Tomáše Růžičky) vyslal do útoku. To se jevilo jako docela rozumné řešení. Navíc mladík Jirka Kraus se v 9. minutě první části prosadil na brankovišti a poslal Hippos do vedení. Druhá třetina však už tak povedená nebyla. V útočné fázi se nám nedařilo držet balonek na svých hokejkách, pár šancí jsme zahodili a chybami v útoku jsme pouštěli soupeře do brejků. Hromadu z nich zachránil výtečný Tom Růžička, ale i tak dopadla prostřední část špatně - 0:4 z pohledu Hipposu.

Do poslední třetiny jsme přeskupili řady, soustředili se na útok a začalo se dařit. Ve čtvrté minutě zametl mladík Fousek přihrávku Tlustého pod brankáře Okříšek a snížil na 2:4. O body pro Hippos se postaral Imramovský. V deváté minutě se trefil po pasu Tomáše Dvořáka, sám pak přesnou přihrávkou oslovil Krause, který se nemýlil a vyrovnal na 4:4. Imramovskému se pak povedl parádní kousek dvě minuty před koncem. Z poloviny hřiště nahodil vysoký balonek na nekoncentrovaného brankáře hostí. Ten si střelu letící mimo branku srazil pod sebe a ve snaze ji zachytit skončil i s balonkem za brankovou čarou. V závěru měli Okříšky ještě dvě velké šance ke srovnání, ale v brance Hipposu čaroval Růžička.

Branky: Kraus 2, Imramovský 2, Fousek, asistence Řádek 2, Tlustý, T. Dvořák, Imramovský. Vyloučení 1:0, bez využití.

Hippos Žďár B - FBC Český Krumlov Velešín 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Snaha o trpělivou hru v obraně vycházela Hipposu jen pár minut. Dvěma přesnými pokusy ze střední vzdálenosti, které žďárští hráči nedokázali eliminovat zapadly do sítě Toma Růžičky už po 7 minutách hry. Krumlov posílen náskokem držel balonek na hokejkách, Žďáru ho moc nepůjčoval, ojedinělé pokusy Hrochů jen málokdy vedly k výraznému ohrození hostující branky. Hned změně stran se navíc Krumlov prosadil potřetí. Naději na snížení vykřesal kapitán Řádek, který zužitkoval rychlý brejk Jirky Krause. Ovšem ještě před druhou sirénou vstřelili hosté svoji čtvrtou branku.

Vstup do závěrečné třetiny však Hipposu vyšel, po přesné Dvořákově přihrávce se znovu trefil Řádek pod padajícím brankářem. Hippos zvyšoval svoji aktivitu, ale k brance to nevedlo. Navíc všem viditělně docházely síly v okleštěné sestavě. Tři minuty před koncem utkání to žďárský tým začal zkoušel bez brankáře, v přesilovce uzavřel hattrick svým důrazem Řádek. Krumlov si však závěr zkušeně pohlídal, na vyrování už domácím prostor nedal.

Branky: Řádek 3, asistence T. Dvořák 2, Krasu. Bez vyloučení.

Sestava: Růžička - Kraus, Příhoda, Tlustý - Imramovský, Vábek, T. Dvořák, Fousek, Řádek.