Přípravka bodovala v Bystřici i Pacově

• Článek k zápasu/turnaji

Podruhé v sezoně se nám podařilo postavit dva týmy naší přípravky. Bohužel nemohly jet oba na jeden turnaj. A tak v sobotu 20. ledna bojovali ti starší v Bystřici nad Pernštejnem, v neděli pak Benjamínci v Pacově.

Turnaj v Bystřici

V sobotu 20.1.2018 jsme za výrazného doprovodu rodičů odjeli na další turnaj přípravek do nedaleké Bystřice n/P. Zde jsme měli 50% úspěšnost, kdy jsme 2x vyhráli a to 2:1 a 1:0, pochvala všem hráčům za snahu a za udržení těsných vítězství. Jedna prohra těsně 1:2, šance byly, ale vyrovnávací branku se nám vstřelit nepodařilo, a jedna porážka 1:5. Náš tým je čím dál silnější, objevují se náznaky souhry, přihrávky, bránění a větší snaha vystřelit na branku a tím pádem dát soupeři gól. Vzhledem k tomu, že tyto činnosti zatím nijak zvlášť netrénujeme jsme na dobré cestě se v dalších kategoriích zlepšovat. Brankářům se také většinou dařilo ačkoliv zatím nemáme na tomto místě specialistu.

Střelci branek: Áďa Čechová, Honzík Slanina, Nikča Kramárová, Vašek Svoboda.

Turnaj v Pacově

Nemoci, nedostatek aut a také pravděpodobně obava z delší cesty v zimních podmínkách zredukovaly sestavu Benjamins na pět dětí, kterým ještě přijela vypomoci Gabča Sobotková mající v nohách zápasy předcházejícího dne. Na druhou stranu se šestice statečných neztratila. První zápas jsme sice prospali a prohráli proti Telči 0:6. Do druhého zápasu jsme se zvedli, dařilo se střelcům a i v obraně jsme nedělali tolik chyb, takže jsme zaslouženě porazili tým Pelhřimova 5:2. Začátek třetího zápasu proti Pacovským Honzíkům nebyl vůbec špatný, ale pak se nám někam vytratila střelecká forma. Šance jsme měli, ale trefovali jsme pouze brankovou konstrukci či soupeřova gólmana. Honzíci své šance proměňovali a zvítězili 5:1. V posledním zápase nás čekal soupeř z nejtěžších - Pelhřimov modří. Tenhle tým je velmi silný na všech postech, kvalitou by jeho hráči klidně mohli nastupovat v elévech. Vůbec nám nedal šanci a porazil nás vysoko 11:0. My jsme se z toho však nesesypali, naopak jsme si užívali radost z jednoho vítězného utkání, z toho, že se domů nebudeme vracet s prázdnou. A sladká odměna od pořadatelů byla toho důkazem :)

Děkujeme rodičům za bezpečný odvoz a za podporu.