Přihlášená družstva do sezony 2015/2016

• Klubové články/zprávy

Devatenáctou sezonu zahajuje Hippos opět s vyšším počtem družstev přihlášených do sezony. Nárůst je hlavně v kategorii mladších žáků, kde budeme mít letos tři družstva. Naopak se nám nepodařilo naplnit kategorii juniorů, což má návaznost na příchod nových hráčů do mužských kategorií. Muži se naopak po několika sezónách vrací do pohárových soutěží.

Mužská družstva

A-tým mužů bude stejně jako v loňské sezoně hrát Národní ligu - skupinu východ. Ta je letos naplněna z velké části týmy z Moravskoslezského kraje, a tak Hippos bude čekat poměrně náročné cestování k zápasům. Trenérem A-týmu mužů zůstává Filip Dvořák. Soutěž A-tým zahajuje 19. září zápasem v Havířově proti domácímu  Torpédu.

Muži B obhajují bronzovou pozici v Regionální lize mužů, což je nejvyšší mužská soutěž krajů Vysočina a jižní Čechy. Do této soutěže se podařilo postoupit týmu z nedalekého Nového Města, takže nás čekají dvě regionální derby. Zápasy regionální ligy začínají 26. září a to hned domácím turnajem v Hale na Bouchalkách.

Muži C také zůstávají v Lize Vysočiny. Do ní vstoupí 17. října na turnaji v Třebíči.

Jak bylo zmíněno výše, muži se po několika sezonách opět přihlásili do Poháru České pojišťovny. Po delší době bylo totiž i týmům z vyšších soutěží umožněno účastnit se Poháru hned od prvních kol. Což je ideální příprava před začátkem sezony. Pohár startuje již o víkendu 29. a 30. srpna

Mládežnická družstva

V loňské tolik úspěšné sezoně vyprodukovala družstva starších žáků dostatek hráčů do vyšší věkové kategorie, tudíž opět přihlašujeme družstvo dorostenců. Ti budou hrát 2. ligu, což je společná soutěž krajů Vysočina a jižní Čechy. Z důvodů eliminace cestovních nákladů hrají týmy z jednotlivých krajů vlastní skupiny, takže soutěž pro náš tým nebude tak náročná na cestování. Dorostenci zahajují svoji ligu 27. září turnajem v Bystřici nad Pernštejnem, kde pořádá FBC Nové Město na Moravě.

Starší žáci hrají svoji ligu také pouze na Vysočině. Stejně jako v loňské sezoně jsou přihlášena dvě družstva. A stejně jako loňské sezoně tajně doufáme v postup do nadstavbové části. Los soutěže byl pro naše družstva příznivý, takže by měla na všechny turnaje jezdit společně. I liga Vysočiny starších žáků je z důvodů eliminace dojezdových vzdáleností rozdělena do dvou skupin, Hippos hraje ve skupině B. Start soutěže pro naše družstva je naplánován na 11. října v domácím prostředí 

Nepočetnější členskou základnu máme momentálně v kategorii mladších žáků. Tam máme letos přihlášena 3 družstva pro Ligu Vysočiny. Mladší žáci opět zahajují v domácím prostředí a to 18. října

Dvě nejmladší kategorie mají stejně jako loňské sezoně tři družstva. Dvě v kategorii elévů a jedno v kategorii přípravek. Pro elévy startuje Liga Vysočiny 11. října turnajem v Havlíčkově Brodě, pro přípravku o týden později v Jihlavě.