Plný počet bodů pro domácí dorostenky

• Článek k zápasu/turnaji

Po nedávném bezbodovém turnaji v Dolní Cerekvi se dorostenky připravovaly na domácí turnaj ve Žďáře nad Sázavou. Potom co jejich statistiku jedna výhra, jedna prohra na turnaj přerušila FBŠ Jihlava a Meťák České Budějovice, si holky chtěly zpravit chuť plným počtem bodů z domácího turnaje. Od 12:00 se utkaly s týmem Tygřice TJ Slavoj Temelín a od 15:00 se Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou.

Hippos Žďár n/S. – Tygřice TJ Slavoj Temelín (3:0, 3:1, 3:1)

I když první zápas s tímto soupeřem skončil lépe pro Temelín, dalo se očekávat, že po slabším začátku sezóny Hippos zvítězí. Právě s pouhými třemi body, které získaly právě proti Hipposu, se Temelín nachází na poslední příčce tabulky.

Lepší vstup do utkání si Žďárský tým snad ani nemohl přát, když po 17-ti sekundách otevřela skóre Nikča Sekničková. O půl minuty přidává další gól Kája Judová a stav je po ani ne minutě hry 2:0 pro Hippos. O čtyři minuty později přidává další gól Niki Sekničková. Hračkám Temelínu se stále nedařilo dostat se ke střele na branku, až teprve v osmé minutě se poprvé dostávají do výraznější šance, ale Míša Křížová střelu bezpečně chytá. Ani při vyloučení Lucky Rosecké se Temelínu nepodařilo snížit náskok domácích. První třetina už nepřinesla žádné branky, a tak končí za stavu 3:0 pro domácí Hippos. Druhá třetina opět přinesla zajímavou podívanou. Kromě hattricku nejdříve Niki Sekničkové a potom i Káji Judové, se podařilo před koncem třetiny prosadit se i hráčkám Temelínu. Sice to byl smolný gól pro Míšu Křížovou, když si míček potom co jí poskakoval v rukách srazila mezi nohama do brány, tak i takový gól se počítá a druhá třetina končí za stavu 6:1. Do třetí třetiny nevstoupil lépe nikdo jiný než Hippos a opět se prosazuje Niki Sekničková a Kája Judová na což v zápětí odpovídá krásným gólem do růžku branky Beata Hromadová a snižuje na 8:2. O výsledku bylo už dá se říci rozhodnuto, a tak se zápas dohrál v klidu. Ke konci se ještě přesně trefila do branky hostí Áďa Ptáčková a upravuje skóre na závěrečných 9:2.

Brankářky obou týmu předvedly skvělý výkon, který byl také odměněn asistencemi u gólů když nejdříve Niki Sekničková a později Helena Wagnerova, proběhly celé hřiště a zakončily do branek soupeře. Nutno také říci, že hráčkám Temelínu zřejmě nevyhovoval povrch haly na Bouchalkách, protože pořád padaly, ovšem pokud si zrovna nezavazovaly na hřišti boty :-)

Branky: Judová 4, Sekničková 4, Ptáčková 1. Asistence: Judová 3, Sekničková 2, Ptáčková, Krajícová, Křížová

Hippos Žďár n/S. – Sklo Bohemia Světlá n/S (1:0, 1:0, 1:1)

První vzájemný zápas skončil lépe pro Žďárský tým, proto určitě chtěly hráčky Světlé zvítězit a upevnit si tak první místo v tabulce.

Zápas probíhal s šancemi na obou stranách a hra se tak "přelévala ze strany na stranu", až nakonec se v nepřehledné situaci v předbrankovém prostoru, po střele Lucky Krajícové, nejlépe zorientovala Niki Sekničková a dostala míček za brankovou čáru. Stav 1:0 vydržel až do konce první třetiny. Druhá třetina přinesla "pouze" jeden gól který nedal nikdo jiný než Niki Sekničová a stav 2:0 vydržel až do konce třetiny. Stále však byly k vidění šance na obou stranách. Lepší úvod do 3. třetiny předvedla jednoznačně Světlá. I když se jim gól vstřelit nepodařilo, hráčky z města nad řekou Sázavou,které je známé svým ženským vězením, měly spoustu šancí a míček byl také spíše v jejich držení. Taková to situace však platila pouze na začátku třetiny. Postupně se Hipposačky začaly dostávat do šancí, až následovala ukázková situace 2 na 2. Niki Sekničková poslala krásnou ,,bekhendovou´´ přihrávku na Sáru Černou a ta už měla jednoduchý úkol – uklidit míček do sítě soupeře. Tříbrankové vedení bohužel nevydrželo moc dlouho. Michaela Škarydová předvedla krásnou sérii otoček a kliček zakončenou přesnou, a dá se říci nechytatelnou střelou do brány Míši Křížové. Dost možná že jednoznačně nejhezčí gól dnešního turnaje. I přes dvoubrankové vedení Hipposu se Světlá nehodlala vzát bez boje. Nyní bylo na Bouchalkách vidět pravá florbalová bitva. Poslední velká šance na případné vyrovnání měli hosté po vyloučení Marušky Bauerové. Oslabení však Žďáračky sehrály ukázkově a nepustili soupeře do větší šance, naopak i v oslabení jich pár měly. Ani následný time-out a odvolání brankáře nepomohlo k vyrovnání a tak si Žďárský celek pohlídal dvoubrankové vítězství.

Branky: Sekničková 2, Černá. Asistence: Sekničková, Krajícová, Judová

Sestava Hipposu: Křížová – Sekničková, Černá, Buchtová, Ptáčková, Judová, Bauerová, Krajícová (C), Rosecká, Gabašová.

Po prvním, dá se říci povinném vítězství, nad sice velmi běhavým Temelínem, ale slabším na míčku, bylo vítězství nad vedoucím týmem tabulky velmi důležité. V sestavě chyběla bohužel Verča Blažejovská, ale poprvé si zahrála i druhá Verča, tentokráte Buchtová, a svoji premiéru zvládla velmi dobře. Jediná nevýhoda v porovnání s ostatními týmy je stále malý počet hráček, zvláště proti velmi běhavým týmům. Ale jak se říká, nehrajeme na kvantitu, ale na kvalitu. Ohromný podíl na velmi úspěšném víkendu má slečna trenérka Barča Králíčková, která vytvářela pohodovou atmosféru, jenž velmi přispěla k výbornému výkonu celého týmu.