Pětizápasové klání starších žáků na Bouchalkách

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 19.11 jsme na domácí půdě odehráli další z řady turnajů Ligy Vysočiny starších žáků skupiny A. Účastnily se zde oba naše „Hipposácké“ týmy a dva hostující týmy ze Světlé nad Sázavou a Havlíčkova Brodu. Zatímco áčko mělo na kontě ze 6 zápasů 6 vítězství, Benjamínkům ze 6 mačů zívala velká nula.

Začali jsme vzájemným zápasem mezi domácími kluby. „A Tým“ dostal za úkol hrát ve vlažnějším tempu a konstruktivně kombinovat, protože na ně čekaly ještě další dva zápasy. Benjamini se snažili, a dokonce si vybojovali i pár pěkných příležitostí. Zápas však nakonec prohráli výsledkem 1:26. Druhý tým Hipposu místy hrál i florbalové bago a zodpovědně přistupovali k utkání i za velice nepříjemného stavu. Hráči A-týmu si zkusili i jiné posty a bylo vidět, že jiné florbalové pozice jim dělají potíže a florbalově někteří hráči úplně nepřemýšlí.

Druhý zápas měli sehrát naši Benjamini se Světlou nad Sázavou. Zkoušeli jsme hru na tři pětky, kde jsme nově zapojili další nadějné hráče z kategorie mladších žáků, kteří mají dobrou fyzičku - Martina Hrubého (ten si konečně v prvním zápase zahrál na velkém hřišti proti svému bráchovi Tomovi), Pavla Tomšíka a Lukáše Hromádku. Po zkušenostech z minulých zápasu, kde naši mladší hráči zatím výškově nekonkurují soupeřům, jsme tři pětky zvolili záměrně, aby měli hráči větší prostor na odpočinek a hráli v plném tempu celý zápas. I když na fyzičku to byl dobrý tah, bylo vidět, že někteří hráči stále zaostávají v konkurenci starších žáků a lepší práci na florbalové holi je třeba stále zdokonalovat. Celý zápas se odehrával ve vyšším tempu a musíme vyzdvihnou celkovou práci týmu ve třetí třetině. Hra se uklidnila a hráči začali spolupracovat a dodržovali taktiku trenérů. Poslední třetina, která skončila 2:2, však nezastavila výhru Světlé n. Sáz. 13:3. Pro nás trenéry je to však obrázek, že i naši Benjamini se v budoucnu neztratí mezi konkurencí a budou obstojnými soupeři, pokud dodrží týmovou taktiku a budou makat. Výborný výkon předvedl i brankář Vítek Pospíchal, který likvidoval individuální brejky a střely soupeřů.

V neděli si také mezi sebou změřily síly konkurenční týmy Světlé n. Sáz. a Havlíčkova Brodu. Ve velice vyrovnaném zápase bylo vidět, že chybějící hráči z důvodu marodky budou rozhodující v konečném výsledku Světlé n S. chybět. Světlá nad Sázavou na začátku 3. třetiny hrála ještě přesilovku za hratelného stavu 1:2, ale zkorigovat výsledek se jim nepodařilo. Naopak Havlíčkův Brod skóroval a Světlá n. Sáz. zvládla pouze snížit nepříznivý stav. Pěkný, vyrovnaný zápas končil vítězstvím Havlíčkova Brodu 3:2.

Další zápas hrál náš A-tým s týmem z Havlíčkova Brodu. Zápas byl ze začátku vyrovnaný, po první třetině jsme vedli pouze tři jedna a naši hráči se na hřišti hledali a nemohli se prosadit. V druhé třetině byl vyloučen brodský hráč a následovalo pětiminutové vyloučení z důvodu neuvedení jména na soupisce jednoho z hráčů. Toho žďárský tým celkem třikrát využil a šel do vedení 11:2. Třetí třetina už byla opět v poklidnějším tempu a hráči hráli týmový florbal. Nakonec jsme vyhráli 14:3. Velkou zásluhou byl opět individuální výkon Pavla Rouse a celkový výkon naší dobré obrany, která je opravdu prozatím nad síly našich soupeřů.

Závěrečné utkání jsme hráli se Světlou nad Sázavou, se kterou to byla taková odveta po vzájemném zápase z minulého týdne. Jak již bylo uvedeno výše, tým ze Světlé nad Sázavou přijel mírně oslaben, a to z důvodu marodky. Na výkonu Světlé nad Sázavou to však nebylo znát. Jelikož to byl pro nás i Světlou ten den již třetí zápas, oba týmy fyzicky makaly až do konce podobně jako v minulém zápase. Zápas opět nastartoval náš centr Pavel Rous a také se neztratil uzdravený centr Tomáš Hrubý, který výborně pracoval v druhé pětce, kde rozdával zkušené rady i přihrávky mladším spoluhráčům. Občas byla vidět pěkná kolektivní týmová hra a prosazovali se hráči na všech pozicích a postech. V pohodovém a čistém zápase jsme nakonec zvítězili 14:3. Starší hráči dokáží držet tempo celý zápas, což z nás činí opravdu nepříjemného a silného protivníka. Na našich hráčích roč. 2004 však byly na konci utkání vidět ztráty fyzických sil. Stále mají problémy při hře pod tlakem, uvolňování hráčů do volného prostoru, rychlých nahrávkách a hrou na zadáky. Je však vidět, že hra se staršími a zkušenými hráči jim prospívá a záleží na každém z nich, jak budou nadále přistupovat k tréninkovým jednotkám a týmovým povinnostem.

Po devíti odehraných zápasech má Hippos náskok devíti bodů, zatím vše vyhrál. Krom prvního zahřívacího zápasu s Novým Městem, každý svůj zápas vyhrál o více jak 10 gólů. Našlápnuto dobře, avšak přístup některých je na pováženou. S postavením Benjamins na chvostu tabulky a nulou na kontě se pokusíme určitě ještě něco udělat, jde o to nedostávat góly v rychlém sledu, kdy nám soupeř utíká.

Sestava Hippos: Sochor A. (2003) - Rosecká, Krčál, Mašek, Zeisel - Blažejovská, Rous (C), Hájek, Novák O., Hrubý T. (A), Novák D., Svatoň.

Sestava Hippos Benjamins: Pospíchal, Neuer D. - Partl, Daniel, Přibylová, Sochor A. (2004), Hrubý M., Neuer T. - Král, Hromádka (A), Poul, Kadlec, Ondráček, Tomšík, Sekničková (C), Březina, Pleskač. Trenéři obou týmů: Novák Pavel, Neuer Martin.