Nové tváře Hipposu nastupují - díl 1: Kapitán

• Klubové články/zprávy

 

Vážení čtenáři našich stránek, fanoušci Hipposu!

 

V právě probíhající okurkové sezóně vám přineseme zajímavé interview s mladými hráči, kteří již pomaličku opouští mládežnické kategorie a již od příští sezóny mohou nastoupit v dospěláckých kategoriích. Ano, jedná se o po dlouhé době silnější ročník, a to kluci a holka narozeni v kulatém roce 2000. Jaký mají vztah ke klubu? Co pro ně znamená trénink? Jak vypadá jejich mimoflorbalový život? To vše a mnohem více na následujících řádcích.

 

Jako prvního představujeme koho jiného než kapitána Jakuba Svobodu! Rychlý křídelník nosil pásku po 2 a půl roku, nicméně florbal hraje již pěknou řádku let. V loňské sezóně (tj. 2016/2017) odehrál plnou porci 21 zápasů, ve kterých vsítil 19 gólů, navrch přidal 14 nahrávek. Jeho 33 bodů ho řadilo na druhé místo v týmové produktivitě dorosteneckého áčka. Jaký to posun oproti předchozí sezóně, kdy např. v posledních čtyřech zápasech zaznamenal pouze jeden gól…

 

Kubo, na začátek otázka: kdy jsi začal s florbalem a co pro Tebe vůbec florbal znamená?

S florbalem jsem začal v osmi letech a tehdy mě to hrozně nadchlo. Později se nadšení přeměnilo ve vášeň, která přetrvává.

 

 

Jaké jsou tedy florbalové cíle do budoucna?

V budoucnu bych rád využil všech mých schopností k tomu, abych se vyrovnal těm nejlepším v regionu a chci se dále zlepšovat.

 

Když se podíváme blíže, na následující sezónu, tak si jenom připomeneme, že jeden z nejhezčích gólů kariéry jsi vsítil proti FBŠ Jihlava, kdy jsi při penaltě vymíchal jednoho ze nejlepších brankářů, Štěpána Vyskočila. Vzpomeneš, co se Ti při trestném střílení honilo hlavou?

Proti Jihlavě je to vždy vyhrocené. Kvalitní manšaft i trenéři z nich dělá jednoho z našich nejtěžších soupeřů. V tu chvili jsem si hrozně věřil a to je asi to nejdůležitější při penaltě. Věděl jsem prostě, že musím skórovat a zachoval jsem chladnou hlavu.

 

 

A nyní k následující sezóně – v dresu Hipposu Tě asi neuvidíme, kde tedy skončíš? A jak to vůbec souvisí s Tvým mimoflorbalovým životem?

Je to tak. Pro příští sezonu se s největší pravděpodobností přesunu na hostování právě do FBŠ Jihlava, protože v Jihlavě studuji a je to pro mě pohodlnější. Je to pro mě težký krok, protože tu máme skvělou partu a věřím, že se jednou do Žďáru vrátím. Hippos pro mě navždy zůstane srdcová záležitost.

 

 

Jaké máš další aktivity krom školy a florbalu?

Moc dalšího už toho není. Snad jenom kamarádi, focení a obecncě sport a pohyb. Taky dělám vedoucího v dětské turistické organizaci Duha AZ

 

 

A dokážeš si představit, co budeš dělat po SŠ?

Rád bych studoval dál na VŠ v oboru, tzn. Design/ Grafický design a skloubil s tím i florbal.

 

Víceméně každý dorostenec je zaangažován i v jiné než pouze hráčské roli – co děláš navíc Ty? A jak Ti to jde?

Dělal jsem rozhodčího, ale letos jsem toho z časových důvodů nechal. Myslím, že mi to ani moc nešlo.

 

Na dresu nosíš číslo 4? Pročpak, jak jsi se k němu dostal?

Protože jsem ho dostal :) Není to pro mě nijak zásadní číslo.

 

Možná otázka na tělo – s kým se Ti nejlépe hraje, s kým si nejvíce dokážeš herně vyhovět?

To je těžká otázka, s každým se dá nějak hrát, ale asi nejvíc si rozumím s Jankem Ušákem a letos s Pájou Rousem.

 

Otázka ke konci: kteří trenéři Tě trénovali, poznamenali Tě? Pokud budou číst tyto řádky, co bys jim vzkázal?

První florbalové krůčky jsem dělal s panem Křížem na Sokolovně, pak ho vystřídal pan Rosecký a pan Vábek. Každý z těchto trenérů měl v sobě něco jiného co mi předal a já z toho můžu těžit v dalších sezonách.

 

 

A poslední otázečka: co bys vzkázal mladším hipposáckým ročníkům?

Jestli něčeho chcete dosáhnout, musíte makat o 100% víc než ostatní a nebrat florbal jen jako zájmový koníček. Nikdy to nevzdávejte!

 

 

Jakub Svoboda

nar.: 21. 3. 2000

číslo dresu: 4

post: levé křídlo

držení hokejky: pravá

přezdívka: Svobi

oblíbená mňamka: maso?

poslouchaná muzika: co dobře zní

další oblíbený sport(-y): fotbal, hokej, basket, volejbal, kolo, lyže, běh na delší traťe…