Neporažení dorostenci vyjeli do daleké Telče

• Článek k zápasu/turnaji

Florbalisté neporaženého Hipposu vyjeli do daleké Telče, aby potvrdili roli favorita v této sezóně, před dotírajícím Pelhřimovem a odvezli si odsud plný počet bodů, avšak neměli to mít vůbec jednoduché proti borcům ze Světlé n.S. a Telče.

Sklo Bohemia Světlá n.S. – Hippos Žďár n.S. 1:11 (1:2; 0:5; 0:4)

V prvním zápase začal Hippos vlažněji. Sice vsítil dva góly, po nahrávkách Tomáše Hrubého se dokázal trefit Pavel Rous a Tomáš Pachl, ale také inkasovali, a tak první třetina skončila 1:2. Druhá třetina, to už byla jiná podívaná. Dvakrát se do soupeřovi sítě trefila Kája Judová, ale po několika tyčkách našel své štěstí také Filip Boháček a vsítil branku. Celkově druhá třetina skončila skórem 0:5. Třetí třetina probíhala v podobném sledu jako ta druhá. Hippos si vytvářel několik šancí, některé skončily gólem, některé zůstaly nevyužity, ale důležité bylo, že góly padaly jen do soupeřovi branky. Trefil se Michal Hrubý, Pavel Hájek a nakonec dva góly přidal náš nejlepší střelec této sezóny Pavel Rous, který v tomto zápase celkově zaznamenal 4 góly a 1 asistenci a nejvíce nám pomohl k výhře svými body. Nutné podotknout, že Světlá tak v půlce zápasu zcela odpadla. Hippos si tak došel pro důležité 3 body.

Branky Hipposu: Rous P. 4, Judová K. 2, Pachl T., Krčál M., Hrubý M., Hájek P., Boháček F. Asistence: Hrubý T. 2, Ušák J. 2, Hromádka O. 2, Pachl T., Boháček F., Hrubý M., Rous P., Judová K.

Florbal Telč – Hippos Žďár n.S. 1:16 (0:4; 1:4; 0:8)

Ve druhém zápase jsme mohli čekat velice vyrovnané utkání. Hippos vyzval 4. tým tabulky Telč, která měla výhodu domácího hřiště. Nástup do utkání lépe vyšel Hipposu, který si hned od začátku vytvořil tlak a mačkal soupeře co to jen šlo. První lajna si vytvořila hodně šancí, ale asi ta největší byla spolupráce bratrů Hrubých, kdy Tomáš nahrával zpoza branky na Michala, kterému chyběl jen kousek, aby vsítil branku a trefil pouze břevno. O několik sekund později už Hippos slavil, trefil se Jan Ušák. Následně začala přestřelka Pavla Rouse a Tomáše Hrubého. Do konce třetiny se právě první zmiňovaný trefil 1x a druhý zmiňovaný 2x. Druhou třetinu nastartoval dvěma góly Pavel Rous. Za dvě minuty později byl vyloučen Filip Boháček za nešťastně způsobené nedovolené vrážení a tak Hippos hrál poprvé v utkání oslabení. Místo toho aby se Hippos bránil, tak útočil. A nakonec z toho byla parádní branka, kterou (sice se štěstím) vstřelil Hrubý Tomáš. Lobem přes celé hřiště mu nahrál Janek Ušák. Hippos nakonec oslabení ubránil a ještě jednu branku přidal Hrubý Tomáš 3 sekundy před koncem druhé třetiny. Třetí třetina to byla hra na jednu bránu. Hippos postupně přidával jeden gól za druhým, kdy jim k tomu pomohla pěti minutová přesilovka za vysokou hůl, v níž dokázali vstřelit 4 góly, konkrétně Ondra Hromádka, Michal Hrubý, Kája Judová po nahrávce Toma Hrubého a Hájek Pavel. Další dva góly (už ne v přesilovce) přidal Tomík Hrubý, jeden gól dal také Oňa Hromádka a Pavel Rous. Tento zápas se náramně povedl prostřednímu z bratrů Hrubých, Tomášovi, který zaznamenal 6 gólů a 2 asistence. Hippos tak v klidu zvítězil 1:16.

Branky Hipposu: Hrubý T. 6, Rous P. 4, Hromádka O. 2, Ušák J., Hrubý M., Judová K., Hájek P. Asistence: Hrubý T. 2, Hrubý M. 2, Hájek P. 2, Pachl T. 2, Boháček F. 2, Hromádka O., Rous P., Ušák J.

Sestava Hipposu: Křesťan -  Krčál M., Hrubý M., Pachl, Boháček (A) - Hájek, Hromádka O., Rous, Hrubý T., Ušák (C), Judová. Trenér: Křesťan Aleš.

Zhodnocení šéftrenéra: "Soupeři sice nebyli na úrovni Tatranu nebo Vítkovic, ale i tak šlo o kvalitní prověrku po téměř měsíci. V něm jsme se zaměřili na zakončení, a i když šly střely mimo, tak měly svou kvalitu. To potěší. Další věc, která mimořádně potěší, je lehkost, se kterou kluci (i holka) hrají. Osobně jsem měl trochu obavy, jak bude vypadat hra po dlouhé pauze, protože jsem z týmu během týdne cítil takovou lehkovážnost, ale od úvodního setkání v kabině bylo jasné, že si tým jde za svým, a že hráči moc dobře ví, co chtějí hrát a jak být efektivní. Přes náskok na Pelhřimov jsme se chtěli soustředit pouze na náš výkon, takže remíza Pelhřimova s Okříšky je spíš takový bonus. Nyní na něj máme komfortní náskok šesti bodů - což ovšem neznamená, že nebudeme makat dál, ještě nejsme v cíli, i když už je tam někde v dáli v dohlednu. Díky skvělým rodičům za perfektní zafandění."