Na Dni Žďáru se prezentoval také Hippos

• Klubové články/zprávy

V sobotu 10. června 2017 se v rámci oslav 410 let povýšení Žďáru na město představil také florbalový oddíl Hippos Žďár n. S. 

Mladí hroši a jejich trenéři prošly s ostatními žďárskými sportovními oddíly slavnostním průvodem. Ten vycházel z parku U Ivana a svou pouť pěší zónou zakončil na Náměstí Republiky. Hipposáčci, byť ne nejpočetnější, tak celý průvod oživovali přesnými nahrávkami a vlajícím praporem oddílu. Mezi přihlížejícími žďáráky pak mohli poznat své rodiče i další stovky diváků. 

Po skončení průvodu se pak v blízkosti žďárské Sokolovny konaly prezentace sportovních oddílů. A znovu mezi nimi nechyběl florbalový Hippos - zájemci si mohli vyzkoušet střelbu na našeho "Big Johna" nebo si zahrát s hipposáckými nadějemi hru na malé branky. Úspěšní i ti začínající byli odměněni odznáčkem oddílu a sladkostí. Věříme, že se mezi nimi našlo pár nových tváří, které budeme vídat na tréninkách a turnajích v příštích sezónách. 

Mezi posledními účastníky střelby na plachtu se zařadili starosta města p. Zdeněk Navrátil, který se s "Jindřichem" pral statečně, ale marně a místostarosta Žďáru, p. Josef Klement, vášnivý příznivce florbalu. Ten naopak ukázal své sportovní nadání a přesnými ranami utvrdil každého kolemjdoucího, že florbal je sportem pro všechny.

Otázka nakonec: dokážete z fotek určit, kde se prezentace Hipposu odehrávala?