Junioři opět padesátiprocentní

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu 18.11. sehráli junioři Hiposu 2 zápasy v Pelhřimově. Byl to teprve jejich 3. turnaj, na předchozích dvou brali vždy jedno vítězství a jednu prohru. Za soupeře je čekaly dva týmy z okresu brodského - pro Hippos téměř neporazitelná Světlá n. S., kterou kluci okolo roč. 2000 dva roky neporazili a pořádající Havlíčkův Brod.

Sklo Bohemia Světlá n. S. - Hippos Žďár n. S. 4:6 (1:1; 1:3; 2:2)

První buly vyhrála Světlá, ale Hippos se nedal a po krátké době míček vybojoval na svojí stranu. První gól padl po faulu na Dočekala a po špatném střídání Světlé kdy Hippos využil chyby soupeře a z rychlé rozehrávky Dočekala na Boháčka Jiřího Hippos vstřelil první gól. Dále se první třetina pro Hippos vyvíjela bez větších šancí na gól a toho využila Světlá když v sedmé minutě vyrovnala. Zbytek první třetiny proběhl pro oba týmy bez gólu. Šance na gól měli oba týmy, ale ani jeden z nich šance nevyužil. Druhá třetina byla pro Hippos vítězná. V páté minutě krásně načasovanou nahrávkou Ušáka skóroval Macháček na jedno brankový rozdíl. Pár minut to bylo stále jednobrankový rozdíl až do třinácté minuty, kdy po nahrávce Fouska opět skóroval Macháček, a zajistil tak Hipposu dvoubrankový náskok. Světlá se však nedala a pár sekund po buly vstřelila svůj druhý gól a přiblížila se Hipposu opět na jednobrankový rozdíl. Hippos se však nevzdával šance na gól a v poslední minutě druhé třetiny skóroval Michal Hrubý, kterému hráči Světlé nechali prostor na střelu z půlky, Hippos měl opět dvoubrankové vedení. Třetí třetinu rozehráli lépe hráči Světlé a v prvních 15 vteřinách vstřelili gól na 3:4. Hippos se chvilku zpamatovával a v třetí minutě třetí třetiny Paseka dostává nahrávku od Pachla a střílí gól na 3:5. Světlá se však nechtěla vzdát a o body zabojovat. A v šesté min se jim snaha vyplatila a střílí gól na 4:5. Hippos byl stále pod tlakem Světlé, která byla až doposud neporažena. Snahu jim však překazil v poslední minutě třetí třetiny Filip Boháček, který dával poslední gól utkání a konečný stav je 6:4 pro Hippos. Vyrovnaný zápas, kde jsme byli opticky lepší, ale Světlá místy nebezpečnější.

Branky: Macháček 2, Boháček F., Boháček J., Hrubý, Paseka. Asistence: Ušák 2, Dočekal, Fousek, Pachl.

 

Hippos Žďár n. S. - TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons 2:4 (0:3; 1:1; 1:0)

Hipposu se v první třetině moc nedařilo, vlažný vstup do zápasu. Po zmatku v Růžičkově brankovišti se soupeř zorientoval rychleji a střílí první gól do odkryté brány. Hippos se nedal a také zaútočil na Havlíčkuv Brod, ale snahu jim vždy překazili obránci, kteří byli jako velká betonová zeď. O pár minut později naše obrana zaspala a nechala vystřelit jednoho z havlbrodských útočníků, Žáčka, který měl úplně volný prostror. Ten přesně zamířil a vstřelil tak druhý gól. Pár vteřin po buly se na Hippos usmálo štěstí. Jeden z Havlbrodských spáchal trest na 2 minuty a Hippos měl první přesilovou hru. Přesilovka se pro Hippos bohužel nevyvíjela tak jak by si přáli. Znovu Žáček i v početní nevýhodě dokázal uniknout naší obraně, obehrát si golmana a vstřelit gól. Hippos už v této třetině nedokázal snížit skóre. Druhá třetina téměř celá proběhla bez gólů. Několik šancí si vytvořili oba dva týmy, ale žádný z nich nedokázal svoje šance proměnit. To se povedlo až Havlbrodu v posledních 3 minutách této třetiny. Hippos se nevzdal a na gól rychle odpověděl. Pár vteřin před koncem třetiny střílí první gól Hipposu Hromádka Ondřej. Třetí třetina začala vcelku dobře. Hippos už Brod nepouštěl k takovým šancím jak doposud. Ten se stáhl a již od půlky zápasu prakticky bránil. V této třetině padl jenom jediný gól a to po střele Fildy Boháčka, jehož zásah byl ovšem omylem zapsán Tomovi Pachlovi. Skóre bylo 2:4. Dobrá havlbrodská obrana nedovolila Hipposu další větší šance na gól. Tak se Hippos musel smířit s prohrou 2:4.

Branky: Hromádka O., Pachl. Asistence: Boháček 2.

Sestava Hipposu: Křesťan, Růžička (A) - Boháček F., Hrubý, Paseka, Pachl - Fousek, Ušák (C), Macháček, Neubauer, Boháček J., Hromádka, Dočekal. Trenér(-ka): Ušáková Martina.