I mladších žáků bylo plné Brno

• Článek k zápasu/turnaji

Představy trenérů a očekávání hráčů a rodičů měl naplnit tým, který hrál povětšinou spolu jako Benjamins mezi letošními staršími žáky. Jak jsou kluci šikovní a i slušně fyzicky připravení, tak herně jim ještě k těm nejlepším něco málo chybí. Přesto mají neskutečný zápal do další práce, stejně jako jejich trenéři. A hlavně jim díky…

Mladší žáci vstoupili to bojů jako poslední ze všech hipposáckých týmů – až ve čtvrtek pozdně odpoledne, a to proti zlínskému FbC Dragons. Natěšení žďárští hráči nechávali až příliš prostoru dragonské desítce, Matyáši Judasovi, který sázel jeden gól vedle druhého do branky, kde se pravidelně střídali Vítek Pospíchal s Davidem Neuerem. Celý tým Dragons působil velmi kompaktně a závěrečné snížení z hole Víťi Ondráčka znamenalo prohru Hipposu 1:6.

Ve své podstatě byl Hippos nalosován do skupiny smrti, ve které byl další čtvrteční soupeř, slovenský Snipers Bratislava. I tento tým přehrál Hippos svojí kompaktností a rychlostí, bleskurychlým nástupem, vždyť v poločase vedli již 8:1, na Hippos padala deka. Nedařilo se téměř nic, od bránění prostoru brankoviště, po kontrolu hráčů na míčku i bez něj, přechod do útoku byl špatný, šikovnost útočníků tatam. Nepomohl ani gól Martina Svatoně, ten přichází až za stavu 0:6. Nic platné nebyly ani dvě posily z děvčat vypůjčené na tento zápas, které stabilně s týmem trénují – Marťa Přibylová a Nikča Sekničková.

A v páteční poledne nás čekal největší favorit nejen skupiny, ale celého turnaje, 1.SC Vítkovice (mimochodem, ostravský tým turnaj opravdu opanoval). Zde byl již vidět rozdíl několika tříd, náš soupeř hrál s lehkostí, přes bezzubý útok se dostával snadno k situacím vedoucím k přečíslení, 2 na 1, tři na dva. A ty buď trestal anebo spoustu šancí zahodil. Těžko hledat opravdová pozitiva, nicméně Hippos do konce turnaje získává převahu v hledišti, ať dílem ostatních kategorií, tak rodiči, kteří do Brna doráží ve velkém počtu.

Jestli proti Vítkovicím to bylo o jednom týmu, a to soupeřově, tak proti rezervě pražské Sparty to byl zase Hippos, který se rozehrál a ukázal, že má velice tvořivé hráče. Brankostroj načal Honza Frey, tým dvěma zásahy pomohl uklidnit první útok, jmenovitě Marťa Svatoň a po exelentní nahrávce Ondry Nováka jeho příjmenovec Dalík. Na poločasových 4:1 pak upravoval Adam Březina. Druhý poločas byl už jen o jednom týmu, ani jeden ze dvou brankářů nemusel zasahovat. Čtyřmi góly koncertoval zejména první útok, kdy každý z jeho členů vstřelil branku, Dalík Novák navíc dvě, čímž dosáhl hattricku. Avšak konečná čtvrtá pozice nedávala příliš šancí na dobrý los do play-off.

To sobotní šestnáctifinále proti prvnímu týmu Sparty Praha byl vyrovnaný souboj celých prvních deset minut. Kluci dřeli nadoraz, ale nepřesnosti se lepily na paty a individuální chyby dokázala Sparta trestat. Kontaktní gól Ondry Nováka padl až za stavu 0:9, takže konečný výsledek 1:10 sice neodpovídal realitě na hřišti, ale po něm Hippos skončil.

Sestava Hipposu: Pospíchal, Neuer D. - Neuer T., Partl, Frey, Zeisel – Novák D. (A), Svatoň M. (C), Novák O., Ondráček, Březina A., Daniel, Kadlec. Trenéři: Neuer Martin a Novák Pavel.

 

Zhodnocení trenéra Pavla Nováka:  "Na turnaj Open Game v Brně se přihlásilo 11 mladších žáků různých výkonností a fyzických dispozicí a dva brankáři. Postavili jsme optimální pětky, které obsadily herní pozice dle svých zkušeností z letošního ročníku ve hře 5 plus 1 na velkém hřišti mezi staršími hráči. Bojovnost, nasazení, odhodlanost a chuť do hry našim mladším žákům rozhodně nechyběla. Do zápasu se vždy pouštěli s odhodláním udělat pěkný výsledek, ale nakonec jsme se museli sklonit před lepší vyrovnanou hrou soupeře, který nás přehrával jak herně, tak i technicky. Pro naše hráče i nás trenéry bylo velice poučné sledovat různé herní styly družstev, jejich technické dovedností a fyzickou připravenost. V tabulce jsme měli 4 soupeře. S týmy „FBC Dragons“ či „Snipers Bratislava“ jsme předváděli vyrovnanou hru, i když konečný výsledek tomu neodpovídal. V zápase s týmem „1.SC Tempish Vítkovice“, si museli naši mladší žáci přiznat, že hra na takové vysoké a profesionální úrovni je v současné době nad naše herní možnosti. Avšak nám trenérům na závěr kluci udělali velkou radost v zápase s týmem „ACEMA Sparta Praha yellow“. Kluci se opravdu hecnuli a předvedli pěkný sportovní výkon, po kterém vyhráli 8:1. I když v playoff nakonec prohráli s dalším pražským týmem „ACEMA Sparta Praha blue“, získali jeden hodnotný skalp, který si opravdu zasloužili. Volný čas mezi zápasy a během dne si kluci užili různými volnočasovými aktivitami jako fotbal, minigolf, Laser Game, JumpPark, či povzbuzováním našeho dalšího týmu elévů. Za nás za trenéry jsme rádi že se celý tým vrátil domů bez úrazu, zranění a v pořádku. Poděkování patří i ostatním trenérům, Víťovi Roseckému a doprovodným rodičům, kteří pomáhali se zajišťováním přepravy hráčů a fanděním. Klukům nesebral turnaj vítr z plachet, ale hned po zápase se domlouvali na příští ročník, který prý bude opět o něco lepší. Za nás za trenéry však musím zmínit jednu malou připomínku. Pokud do budoucna nezměníme koncepci celého Hipposu, tréninkové jednotky, přístup hráčů ke sportu a jejich morálku, kvalitu tréninků a zajištění trénování na velkém hřišti nemůžeme takovým týmům, které byly v Brně, konkurovat. Bylo by dobré jednou slyšet z ostatních klubů „Kluci pozor, přijede Hippos ze Žďáru nad Sázavou!“ "