Hippos ve víkendových bojích

• Zápasová pozvánka

   Do nového roku se zapojí hned několik družstev. Do Havlíčkova Brodu v sobotu 6.1.2018 vyrazí starší žáci. Hippos se hned v prvním utkání střetne s druhým celkem tabulky, domácím Havlíčkovým Brodem. V druhém utkání se utká s druhým žďárským celkem Hippos Benjamins. Ti ve svém prvním utkání narazí na celek ze Světlé nad Sázavou. V posledním zápase turnaje se pak Benjamins utkájí s Havlíčkovým Brodem. Kvůli zvýšené marodce a převelení kapitána Rouse k dorostencům však naše áčko bude horko těžko obhajovat svoji šňůru vítězných zápasů.

   Do Bystřice se pak vypraví elévové. Dva žďárské celky zde sehrají od 10:15 celkem sedm zápasů. A k vidění bude i vzájemné měření sil od 12:00. Podrobný rozpis jednotlivých zápasů naleznete na stránkách.

   V Přibyslavi se pak představí dorostenci. Od 12:00 se utkají s PSKC Okříšky. Těm patří střed tabulky. Hippos je na druhé příčce. Avšak našim dorostencům chybí trojice Filda Boháček, Ondra Hromádka a Janek Ušák - všichni tři studenti žďárského gymnázia, kteří se účastní lyžarského kurzu. Dlouhodobě zraněný je Jirka Hromádka. To je prakticky celá první lajna, takže trenéři si musí pomoci i dorostenkami. Okříšky, které mohou nastoupit ve velice silné sestavě, prošpikované jmény jako Vochyán, Trnka nebo Kotačka (všichni mají zkušenosti z extraligy juniorů v dresech pražských týmů), takže nepůjde vůbec o jednoduché utkání. Naopak, poprvé v sezóně nebude Hippos favoritem. Naopak v druhém utkání by měl Hippos plnit roli favorita. Soupeřem jim bude předposlední tým TJ Centropen Dačice. Navíc tým posílí duo ze starších žáků Tom Hrubý a Lukáš Krčál. Uvidíme, zda dokáže Hippos svoji pozici potvrdit a v obou zápasech zvítězit.

   V neděli 7.1.2018 se pak doma představí A-tým. Ten bude od 17:00 hostit Havlíčkův Brod. Brod se nachází na předposlední příčce. V prvním utkání však dokázal Hippos na domácí půdě porazit těsně 6:5. Čekat se tak dá vyrovnané a bojovné utkání. Doufejme, že i protentokrát s lepším koncem pro domácí celek. Online lze sledovat na https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-203226.htm

   Dalším, kdo se zapojí do zápasů v neděli budou junioři. Ty program v rámci 11. kola zavede do Bystřice. Od 11:30 se utkají s Sklo Bohemia Světlá - první celek soutěže. Oba týmy však dělí pouze čtyři body. Velmi důležité utkání pro oba celky, které slibuje dramatickou podívnou. V druhém zápase, hraném od 14:00, se pak utká s Havlíčkovým Brodem. Hippos má o 11 bodů více a o dvě pozice lepší umístění. Avšak v prvním utkání sezóny se nemohl prosadit proti tuhé brodské obraně a prohrál 2:4. Navíc Hipposu budou znovu chybět 4 důležití dorostenci.

   Posledním, kdo bude hrát v neděli jsou dorostenky. Ty budou cestovat do Dolní Cerekve. První utkání bude jejich soupeř k kategorie nejtežších. První tým tabuky - České Budějovice. Ani v druhém utkání nebude soupeř o nic lehčí. Druhý tým tabulky -  FBŠ Jilava, bude soupeřem od 13:30.