Hippos ve víkendových bojích

• Zápasová pozvánka

Hned sedm týmu z řad Hipposu se o víkendu zapojí do soutěžních zápasů. V sobotu odstartuje náročný víkend družstvo mladších žáků – kategorie 3+1. Ti se vypraví k zápasům do Bystřice nad Pernštejnem. Zde odehrají celkem čtyři zápasy. První je na programu od 9:30. Podrobný rozpis zápasů naleznete na stránkách.

Druhým a posledním, kdo bude hrát v sobotu 9.12.2017, je A-tým. Ten na své domácí palubovce přivítá od 19:00 tým FbK Horní Suchá. Hipposu ve vyrovnané tabulce patří čtvrté místo. Horní Suchá má o tři body méně a patří jí sedmá příčka. V prvním měření sil si Hippos z venkovního zápasu přivezl tři body za výhru 6:7. Domácí mocně dotahovali, ale Hippos těsné vítězství udržel. V extrémně vyrovnané tabulce, má každý bod cenu zlata. Horní Suchá po domácí prohře v minulém kole, hned zdůraznila, že je potřeba body přivézt z dalšího utkání. Jak souboj dopadne můžete sledovat ve sportovní hale Na Bouchalkách od 19:00, nebo online na: https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-197697.htm

Další zápasy se odehrají až v neděli 10.12.2017. Do Třebíče zavítají mladší žáci – kategorie 5+1. Od 9:00 se utkají se celkem Snipers Třebíč, který bude vsázet na výhodu domácího prostředí. V druhém utkání se Hippos postaví od 11:00 TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons.

V Bystřici nad Pernštejnem se odehraje 12. kolo Ligy Vysočiny mužů. Zde bude žďárský florbal zastupovat C-tým. Od 10:30 se utká s FBC Salamandra Apoly. Soupeř neprožívá právě povedený vstup do sezóny a se sedmi body je na 10. místě tabulky (Hipposu C patří s 12 body sedmá příčka). V druhém zápase, hraném od 15:00 se Hippos utká s FBŠ Shooters Jihlava B. Jihlava má od sedm bodů více než Hippos, a bude se tak jednat o těžký oříšek.

V Dolní Cerekvi se představí dorostenci. Ti zde sehrají dvě utkání. Hippos patří k lídrům soupeře a s ohledem na postavení v tabulce se body čekají i v prvním zápase. Soupeřem bude tým ze středu tabulky, Jaroměřice - Sk JeMoBu (10:30). Druhé utkání, které je na programu v 15:00 však slibuje velkou podívanou. V něm se Hippos utká s prvním týmem Spartak Pelhřimov. Pelhřimov má sice o dva body více, než žďárský celek, ten má však dvě utkání k dobru. Dorostenci budou postrádat klíčového hráče Jirku Hromádku, ale jinak jedou ve slušné sestavě. V prvním vzájemném zápase vyhrál sice HIppos 10:3, avšak jen těžko si tipnout, jak měření sil skončí.

Do Ledče nad Sázavou vyrazí dorostenky. Ty budou čekat dva rozdílné zápasy. Od 9:15 poměří síly se soupeřem - Sklo Bohemia Světlá n/S. . Světlá má od osm bodů více a o tři místa lepší postavení, než Žďár. V druhém utkání se pak od 13:00 utkají s týmem 1. FbK Tábor. Tábor je naopak na předposledním místě a bodu tak budou nutností.

Poslední, kdo bude hájit žďárské barvy, bude v neděli přípravka. Tu rozpis zavede do Okříšek. V 9:30 se utkají s TJ Centropen Dačice, poté od 10:00 proti domácím KC Okříšky. V 10:30 je čeká další domácí celek PSKC Okříšky a v posledním zápas, hraný od 11:00, bude soupeřem ASK Bystřice n.P..