Hippos ve víkendových bojích

• Zápasová pozvánka

               Víkendový maraton odstartují zápasy v Třebíči hráči C-týmu. Ti se zde v sobotu 4.3.2017 utkají s celky Snipers Třebíč B (9:00) a FBŠ Shooters Jihlava B (13:00). Třebíčský tým sousedí s Hipposem v tabulce s rozdílem pouhé dva body. Druhý soupeř z Jihlavy celou soutěž vede. Hippos tak čekají těžká utkání o důležité body.

                Druhým celkem, který se v sobotu zapojí do florbalového dění, budou hráči A-týmu. Ti na domácí palubovce, v rámci play-down Národní ligy, přivítají od 19:00 poslední tým soutěže – Paskov Saurians. Paskov v základní části získal pouhé tři body. Je však známé, že boje o záchranu, je soutěž sama o sobě. I přes letošní kladou bilanci Hipposu (výhry 7:2 a 5:10) nepůjde o lehká utkání.  První z týmů, který získá tři vítězství v sérii, obhájí příslušnost Národní ligy – východ i pro nadcházející ročník. Online na https://online.ceskyflorbal.cz/20162017/online-178065.htm.

                V neděli 5.3.2017 k zápasům vyrazí družstvo starších žákyň. Ty se připravují na své zápasy v Soběslavi. Zde narazí od 9:30 na třetí tým soutěže, Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Hipposu patří příčka druhá s náskokem 13-ti bodů a třech utkání k dobru. V druhém utkání změří síly s posledním celkem soutěže, Spartak Pelhřimov (10:30). Poslední zápas žákyň, je na programu od 12:30. Zde Hippos naskočí proti týmu SK Meťák České Budějovice. Pohled na tabulku pasuje žďárské žákyně do role favoritek.

                I nejmenší z řad Hipposu se dostanou na palubovku. Ti vycestují v neděli na turnaj elévů do Pelhřimova, kam Hippos vyšle do bojů hned tři družstva.  Hippos Žďár n/S. Cipísci, Hippos Žďár n/S. červení, Hippos Žďár n/S. Benjamins. Podrobný rozpis turnaje naleznete na internetových stránkách: https://www.ceskyflorbal.cz/program/program/vyajc

                V neděli se také chystá bohatý program ve sportovní hale Na Bouchalách. Zde se uskuteční turnaj starších žáků. V 9:00 přijde na program zápas Hippos Žďár n/S. Benjamins vs. Sklo Bohemia Světlá n/S. Následovat bude od 10:15 měření sil celků Hippos Žďár n/S. a Sokol Erupting Dragons H. Brod. V dalším průběhu dne si oba celky soupeře prohodí a od 12:15 se Hippos Žďár n/S. postaví proti týmu Sklo Bohemia Světlá n/S. Celý turnaj uzavře zápas Sokol Erupting Dragons H. Brod vs. Hippos Žďár n/S. Benjamins. Obě žďárská družstva jsou na opačných pólech tabulky. Hippos Žďár n/S. jsou první a ke svým zápasům budou nastupovat v roly favorita. Hippos Žďár n/S. Benjamins patří spodní příčka. Oba soupeři se nacházejí ve středu tabulky.

              Florbalové hody celého víkendu uzavřou před domácím publikem hráči A-týmu. Ti 5.3.2017 od 17:00 naskočí k druhému zápasu série play-down proti Paskovu. Oba celky budou mít v nohách zápas z předešlého dne a jeden z nich možnost získat první matchball série. Zápas lze sledovat online na https://online.ceskyflorbal.cz/20162017/online-178066.htm