Florbalová sezóna 2017/18 startuje už i na Vysočině.

• Zápasová pozvánka

Sezóna 2017/18 klepe na dveře a již tento víkend se do soutěžních utkání zapojí dva celky Hipposu.

Jako první se letos do zápasů zapojí A-tým. Ten své první utkání sehraje 16.9.2017 od 20:00 na půdě nováčka Národní ligy – východ, celku Florbal Primátor Náchod. Náchod se zcela jistě bude chtít v Národní lize, domácímu publiku, představit vítězně. I před pozitivní bilanci Hipposu ze vzájemných zápasů (5:1), se zcela jistě nebude jednat o jednoznačný zápas a zvítězit mohou oba celky. Online lze sledovat na https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-187806.htm

Druhým celkem, který následující víkend odstartuje sezónu, bude B-tým. Ten k prvním zápasů vyrazí v neděli 17.9.2017 do Pelhřimova.  Ve sportovní hale ZŠ Osvobození je čekají na úvod těžké zápasy s celky TJ Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod (10:30) a domácími Spartak Pelhřimov B (13:30). V loňské sezóně se Hippos s oběma celky dělil o body. S prvním soupeřem z Havlíčkova Brodu první vzájemné měření sil prohrál poměrem 3:2, ve druhém zvítězil 9:3. S Pelhřimovem si také rozdělil body za dvě remízy 5:5 a 4:4. I letos se tak čekají vyrovnaná utkání.  

V následující sezóně přihlásil oddíl Hippos hned 9 kategorií a celkem 13 družstev, které budou během letošní sezóny bojovat o co nejlepší umístění a výsledky.

V mužských kategoriích, v Národní lize bude, se opět o body rvát celek A-týmu. V regionální lize se představí znovu B-tým a ani pro letošek, nebude liga Vysočiny bez C-týmu Hipposu.  

V mládežnických kategoriích bude mít Hippos hned 10 družstev. Ve Žďáře se po pauze bude moci domácím fanouškům opět představit tým juniorů. V dorosteneckých kategoriích bude Hippos zastupovat stejně jako loni družstvo dorostenců a také úspěšný celek z předešlé sezóny, tým dorostenek. Dvojí zastoupení pak budou mít hroši v kategoriích starších žáků, mladších žáků a elévů. Ani v sezóně 2017/18, nebude v rejstříku žďárského oddílu chybět kategorie nejmenších florbalistů a florbalistek, kategorii přípravky.