Elévci předvedli v Brně hlavně bojovnost a srdíčko

• Článek k zápasu/turnaji

Družstvo elévů mělo patřit k černým koňům celého turnaje. Jednak v systému 3+1 nemá na Vysočině konkurenci, jednak se povedlo postavit přes zdravotní komplikace kapitána Kuby Krejčího prakticky vše nejsilnější, jednak i los skupiny vypadal velice slibně. Přesto bylo vidět, že tým se kompletně sešel na velkém hřišti pouze na jeden trénink a obranná hra spolu s přechodem do útoku trošičku skřípala. Naopak, bojovností a zarputilostí hráči přímo sršeli. A od příjezdu p. Laciny i jasnou dominancí v hledišti.

Hned po dorostencích přišli na řadu elévové, kteří v parném čtvrtečním odpoledne narazili na první překážku, tým Black Angels Girls. Ano, sice děvčátka, ale z pražských soutěžích pěkně oklepaná, nakonec nebyly tak snadným soustem. Obecně v těchto kategoriích jsou rozdíly mezi holkama a klukama minimální, takže naši elévové, byť měli převahu, mohou být rádi za první 3 body do tabulky. A to po gólech Páti Stočka, vítězného Víti Frendla a pěkné dorážce Lukáše Hromádky zvítězili 3:1.

Druhý čtvrteční zápas proti FbC Uničov pak tahal Hippos za kratší konec. Zdaleka nebyl horším týmem, dokonce po poločase a dvou brankách Patrika Stočka (vždy po precizních nahrávkách Lukyho Hromádky) vedl 2:1, ale ve druhém poločase při množství nevyužitých šancí dávali góly pouze protihráči. Tým dua S-S (Svatoňová-Stoček) tak nakonec prohrál 2:4. Ale hra vypadala velice slibně.

V pátek čekal nejmenší hrošíky na turnaji obdobný zápas proti Florbal Židenice. V prvním poločase rozjela svoje galapředstavení na turnaji Anička Lacinová, která spolu s Kubou Krejčím pouze korigovala na průběžných 2:4. Zdaleka zlepšený výkon ve druhém poločase, kdy soupeři prakticky nic nepovolil, Hippos mocně dotahoval. Avšak na branky Víti Frendla a druhého zásahu Aničky Lacinové dokázaly Židenice ještě odpovědět a konečný výsledek 4:5 nedával moc šancí na dobré postavení v tabulce.

V posledním zápase základní skupiny totiž naši elévci narazili na suveréna TJ Znojmo. Kluci z jižní Moravy byli zejm. fyzicky někde jinde a tenisovým „kanárem“ odsoudili Hippos na čtvrté místo v tabulce. Což znamenalo jít na první tým z jiné skupiny.

V sobotním zápase play-off proti superfavoritovi domácímu Hattrick Brno se Hippos držel, sice od začátku dotahoval, ale i tak překvapoval solidní hrou. Žel soupeřovi brejky byly smrtící. Na vedoucí gól Patrika Stočka následovalo pět přesných tref Hattricku. To čekal Hippos těžký úkol, však také soupeř dokázal vždy reagovat na góly Matěje Březiny, Kuby Krejčího, Aničky Lacinové a dvou Patrika Stočka. Avšak jak diváci, tak trenéři elévů Hattrick Brno ocenily hru Hipposu, což muselo potěšit jak naše fandy, tak i hráče, kouče.

Sestava Hipposu: Kuba, Bukáček – Hrubý M., Tůna, Tomšík, Halouzka – Stoček (A), Hromádka L., Krejčí (C), Frendl, Svatoň R., Březina M., Lacinová. Trenéři: Svatoňová Alenka a Stoček Aleš.

Zhodnocení trenérky Alči Svatoňové: "Turnaj Hummel cup  je skvělý způsob jak prověřit florbalové schopnosti našich svěřenců a porovnat se s týmy napříč celou republikou. Naši hráči nominovaní na tento turnaj se připravovali celý měsíc třikrát týdně. Společně jsme se snažili zlepšit kondici i techniku. Během turnaje jsme si zahráli celkem pětkrát. Hned první výhra na úvod turnaje všechny velmi motivovala do dalších bojů. Bohužel v dalších zápasech se nám už tak nedařilo. V posledním utkání na turnaji jsme navíc utržili několik zranění, ale pokaždé se kluci dokázali otřepat a bojovat. A to také díky velkému povzbuzování ze strany rodičů, kteří se přijeli za námi podívat.  A není se čemu divit, šlo přeci o vyřazovací zápas!  To však neznamená, že bychom měli smutnit. Náš tým musíme velmi pochválit za jejich snahu, bojovnost a soudržnost. V tak velké konkurenci se rozhodně neztratili. Během turnaje jsme zažili i spoustu jiných věci než florbal. Cestovali jsme vlakem, autobusem, tramvají. Šli jsme fandit Ml. Žákům, vyzkoušeli si práci s mapou při hledání sportovní haly, spaní v hudební třídě, kde naši náladu zpestřila hudební ukázka Ády Březiny, ale mezi největší zážitek určitě patří návštěva Jump parku ( skákání na trampolínách a skoky do molitanové jámy.Turnaj hodnotíme po všech stránkách za vydařený a věříme, že nám bude motivací do další sezóny. Přejeme všem hráčům pěkné prázdniny a v září se budeme těšit."

Zhodnocení pana trenéra Aleše Stočka: "Náš tým elévů odevzdal maximum na hřišti, dlouho jsem neviděl naše svěřence hrát takhle srdcem. Všichni naši hráči makali na 110%, nikdo nevypustil jediný souboj, rvali se ,bojovali, bohužel ve srovnání s takhle těžkou konkurencí to nestačilo na další postup. I když těžko přijímám prohry, musim uznat, že soupeři byli o krůček dal, co se práce s mládeží týče. Tento turnaj mě osobně jenom ujistil v tom, že naši svěřenci, potažmo my, trenéři, máme spoustu koncepční práce před sebou.Všem bych chtěl poděkovat za předvedené výkony a doufám, že tenhle tým bude mít stále stejnou chuť pracovat na zlepšení a postupné vyrovnání se špičkovým týmům v republice.

Na závěr bych chtěl poděkovat za celou sezónu všem rodičům za projevenou důvěru a podporu, bez které bychom vůbec nemohli s naším týmem pracovat!"