Dorostenky téměř stoprocentní

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 3.prosince se vypravily dorostenky Hipposu do nedaleké Jihlavy, kde je čekaly dva zápasy. První proti papírově slabšímu soupeři ze Soběslavi, který se momentálně nachází na 7. místě s devíti body a deseti odehranými zápasy. A druhý proti týmu SK Jihlava, který hájí 5. místo tabulky s náskokem čtyř bodů na Hipppos, ale se dvěma zápasy navíc. Tady se dal tedy očekávat vyrovnaný souboj. Holky také chtěli navázat na sobotní úspěch juniorů v podobě všech vyhraných zápasů.

Hippos Žďár n. S. – Banes Florbal Soběslav 8:4 (2:1; 3:2; 3:1)

V 10:15 začal zápas mezi Hipposem a týmem z jižních Čech Soběslaví. S tímto týmem hrály letos dorostenky poprvé, ale ze zápasů z předcházející sezóny se dala očekávat převaha Hipposu. První třetina se nesla spíše ve vlažnějším tempu obou týmů, ale hned ve třetí minutě šel do vedení tým Hipposu. Vyrovnání se jihočeský tým dočkal ve dvanácté minutě. Se závěrem první třetiny však po spolupráci Lucky Krajícové a Káji Judové Hippos přece jenom udržuje jednogólové vedení. Ve druhé třetině už byla vidět převaha žďárského týmu, když hned ve druhé minutě zvyšují na náskok dvou branek. Zanedlouho však Soběslav zásluhou Elišky Hovorkové vyrovnává na 3:3. Holky se ale nenechaly rozhodit a vzápětí zvyšují náskok na 5:3. Vedení si Žďár pohlídal až do konce druhé třetiny. Do závěrečné části vstoupil jednoznačně lépe Hippos, když hned ve dvanácté sekundě střílí branku Verča Blažejovská a o minutu později přidává další. Zřejmě poslední šanci na to přiblížit se k vyrovnání měla Soběslav po faulu Lucky Rosecké. Po celé dvě minuty jejich přesilovky to však vůbec nevypadalo, že nějakou hrají. Spíše to vypadalo na přesilovku Žďáru, ke gólu bohužel vždycky kousek chybělo. Ještě jeden gól pak holky vstřelily v deváté minutě a bylo víceméně rozhodnuto. Soběslav ještě ve dvanácté minutě snižuje na konečných 8:4, ale vítězství si jednoznačně zasloužily holky z Hipposu.

Branky: Judová 6, Blažejovská 2. Asistence: Černá 2, Krajícová 3, Blažejovká 2, Judová

 

Hippos Žďár n. S. – SK Jihlava 4:4 (1:1; 1:1; 2:2)

Druhým a zároveň posledním zápasem nedělního turnaje byl souboj Hipposu proti domácímu týmu Jihlavy. Dalo se očekávat vyrovnané utkání. Největší obavy měly holky z Lucky Sedlákové, která s nimi loni odehrála Hummel cup v Brně a účastnila se regionálních výběrů. Již od první třetiny byl vidět velmi vyrovnaný zápas. Družstvo Hipposu si sice drželo těsný náskok 1:0, když hned ve druhé minutě dává sice pro Jihlavu smolnou branku, když brankářce propadl míček mezi nohama, ale důležitou pro Žďár Lucka Krajícová. Se závěrem první třetiny však Jihlava vyrovnává a končí se za stavu 1:1. Do druhé vstoupil lépe tým Jihlavy když hned v desáté sekundě střílí gól. Vedení jim ale dlouho nevydrželo, protože hned ve druhé minutě přidává další gól Lucka Krajícová a vyrovnává na 2:2. Do konce druhé třetiny se oba týmy snažily přidat další branky, ale ani jednomu se to nepodařilo. Do poslední třetí třetiny šly oba týmy s tím, že musí a hlavně chtějí vyhrát. A taky to bylo vidět. Hned ve druhé minutě přidává další gól Hipposu kdo jiný než Lucka Krajícová, která si připisuje hattrick a opět posílá Žďár do jednogólového vedení. To vydrželo až do páté minuty, kdy Jihlava vyrovnává zásluhou Elišky Kučerové, která dává i o pár minut později svojí čtvrtou branku v tomto utkání a tým SK tak posílá do vedení. Do konce zápasu zbývalo posledních pár minut, a tak trenérka Hipposu Barča Králíčková bere oddechový čas a zamíchá sestavu. To se vyplatilo a po faulu na Lucku Krajícovou rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou, což znamenalo, že se pojede nájezd. Nejel ho nikdo jiný než Kája Judová, perfektní klička do bekhendu, a Kája ho samozřejmě dala :-) Do konce zbývala už poslední minuta a půl. Objevila se ještě spousta šancí na obou stranách, ale nikomu se branku vstřelit nepodařilo. Zápas byl celou dobu vyrovnaný a odpovídá tomu i výsledek, ale třetí třetinu měl jednoznačně Žďárský Hippos převahu zásluhou nejen všech hráček a trenérky, ale samozřejmě i brankářky Míši Křížové, která celé dva zápasy chytala výborně.

,,Neporazitelná" Jihlava,, tak sice zůstala neporažena, ale stejně jako Hippos si odváží z nedělního turnaje pouze 4 body.

Branky: Krajícová 3, Judová. Asistence: Blažejovská, Černá, Ptáčková

 

Sestava Hipposu: Křížová – Rosecká, Černá, Gabašová, Sekničková – Krajícová (C), Blažejovská, Ptáčková, Bauerová, Judová. Trenérka: Barbora Králíčková

 

Hodnocení trenérky Barči: První třetina zápasu se Soběslaví byla pro holky taková zahřívací - nedařily se přesné nahrávky, obrana také občas pokulhávála, ale nakonec se holky vzchopily a vybojovaly výhru 8:4. Druhý zápas s SK Jihlava byla nevšední podívaná. Hra byla velice rychlá, holky zvládaly rychlé tempo Jihlavy i přes téměř poloviční počet hráček na soupisce. Podařilo se proměnit i trestné střílení  kvalitním nájezdem Káji Judové. Ačkoli si holky zasloužily vyhrát, vybojovaly remízu a z Jihlavy si tak dovezly krásné čtyři body. Díky holkám, které zachovávaly veselou náladu na střídačce i v těžších chvílích zápasů.

 

 

Dorostenky Hipposu se nyní nacházejí na 6. místě v tabulky, ale mají o čtyři zápasy méně než první Meťák. Příští týden 10.12 je čeká poslední turnaj tohoto roku proti Táboru a Světlé nad Sázavou, po novém roce pak 7.1 vyrazí do Dolní Cerekve bojovat proti prvnímu a druhému týmu tabulky Meťáku Českým Budějovicím a FBŠ Jihlava.