Dorostenci vyhráli znovu oba zápasy

• Článek k zápasu/turnaji

S jednobodovým náskokem na druhý Pelhřimov zajížděli žďárští dorostenci do Třeště, kde se pokusili udržet vedení proti zvedající se Telči a nevyzpytatelnému rivalu z Havlíčkova Brodu. Týmu chyběli starší žáci, kteří v ten samý čas hráli v Ledči n. S. Tudíž chyběl i nejproduktivnější hráč družstva, Pavel Rous. Nakolik měla absence našeho druhého centra být cítit, ukázaly právě tyto dva zápasy.

Hippos Žďár n. S. - Florbal Telč 9:4 (4:1; 2:0; 3:3)

V prvním zápase Hippos začal vlažněji, ale i tak dokázal vsítit 4 góly, dva dal zatím v sezóně bezgólový Míša Krčál. Druhá třetina patřila jasně Hipposu, kterou vyhráli 2:0, soupeře prakticky nepustili ke hře. Zde bodoval hned po 20 sekundách Filip Boháček. Ale třetí třetina skončila remízou 3:3. Jako první dával gól Hrubý Michal. Nový centr Jirka Hromádka si chtěl dát gól, ale častokrát mu chybělo kousíček štěstíčka. Nakonec se i on dočkal, ale se závěrečnou sirénou, rozhodčí mu ho neuznali. Vlažnějším výkonem si tak Hippos dokráčel pro papírově snadné 3 body.

Branky Hipposu: Krčál M. 2, Pachl 2, Ušák 2, Boháček, Hrubý, Přibyl. Asistence: Boháček 2, Meduňa 2, Hromádka J., Ušák. 

 

TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons - Hippos Žďár n. S. 4:25 (1:10; 2:6; 1:9)

V druhém zápase to byl pro tým Hipposu podstatně lehčí zápas než proti Telči. V tomto zápase bylo vidět že Hippos má lepší zkušenosti a lepší držení balónku, ale doprovázela je i smůla, Hroši v tomto zápase  nastřelili celkem 15 tyček! V první třetině tým Hipposu dokázal dát 10 gólů. Tato třetina skončila 10:1 pro Hippos. První gól zde střelil kapitán Jan Ušák, pak to byla exhibice celého týmu proti velice zataženému soupeři. Ve druhé třetině to bylo už jen 9 gólů. Zde střelil první gól Filip Boháček, který razítkoval tyčky co to šlo. Druhá třetina skončila 6:2 pro Hippos, poprvé v sezóně se prosadil zatím bezgólový Lukáš Meduňa. Nejvíce gólů si zde vstřelil Hrubý Michal, který častokrát využíval nehybnosti brodské obrany.

Branky Hipposu: Hrubý 7, Hromácka J. 5, Ušák 4, Boháček 2, Pachl 2, Přibyl 2, Gabašová, Krajícová, Meduňa. Nahrávky: Boháček 4, Krčál 4, Hromádka J. 3, Pachl 2, Přibyl 2, Gabašová, Hrdlička, Hromádka O., Hrubý.

Sestava Hipposu: Křesťan, Mokrý - Boháček (A), Hrubý, Přibyl, Pachl - Krajícová, Ušák (C), Hromádka O., Krčál M., Hromácka J., Meduňa, Gabašová, Hrdlička. Trenér: Krajícová. 

 

Zhodnocení trenéra: "Povinná vítězství se ovšem nerodila snadno. Tým se v důležitých a těžkých utkáních nahecuje jinak než proti soupeřům z dolních pater tabulky. Mrzí mě, že proti takovýmto soupeřům se nedokáží vyhecovat k lepším výkonům hráči, kteří proti TOP týmů nejsou toliko vytěžovaní. Naopak, měli by máknout a zápasy si užít kvalitním vystoupením. To hráči, kteří nastupují i za juniory prokazují, že florbal prostě umí a je na ně spoleh. Avšak i na některých mě opravdu štve, že ztrácí fyzickou kondici. Ono když se v týdnu nic nedělá, tak v mistráku to je sakra znát."