Dorostenci a starší žáci nejslušnější na Vysočině

• Klubové články/zprávy

   Družstvo dorostenců a starších žáků bylo regionální florbalovou unií oceněno za nejnižší počet trestných minut v celé sezoně ve. Cena Fair Play se letos udělovala vůbec poprvé a hráči i hráčky v daných kategoriích pouze potvrdili, že žďárští hrošíci nejsou žádné stupidní bezmozci, ale šlušní mladí lidé, kteří se chtějí florbalem bavit při ctění nejen pravidel, ale i slušného chování...

   Koeficient soutěže Fair Play se vypočítává tak, že se vezme počet odehraných minut a ten se podělí počtem trestných minut. Do žebříčku FairPlay pak byly zařazeny všechny regionální soutěže mužů, žen, juniorek, dorostenek, juniorů, dorostenců a starších žáků. Čili kategorie, ve kterých se dlouhodobě sledují statistiky, vč. trestných minut. Celkem tak soutěžilo 7 regionů v 28 kategoriích.

   Nutno dodat, že florbalový oddíl Hippos Žďár n. S. byl jediný oddíl v republice, který zvítězil ve více jak jedné kategorii!!! Absolutní dominance v žebříčcích je podtržena i postavením B-týmů v soutěži. Nebýt administrativní chyby a trestu 27 min. za červenou kartu, tak na druhém místě mezi dorostenci skončil Hippos Žďár n. S. Benjamins. Stejně pojmenované družstvo pak skončilo na velice pěkném 5. místě ve starších žácích. 

   Velký dík patří všem hráčům, kteří se nejen řídili pravidly, ale cca od února i upozorněním trenérů, aby se zkrátka drželi. Ale podle toho, jak jsou komplexně florbalově děti vychovávány, tak žádného upozornění nebylo výrazněji třeba. Stejně tak není tím největším oceněním cena za první místo, tj. voucher na výbavu, ale skutečnost, že naše mládež se prostě chovat UMÍ!