Dorost v Ledči dvakrát zvítězil

• Článek k zápasu/turnaji

Plných šest bodů si vezou dorostenci z prvního turnaje v Ledči. Letos jsou naši dorostenci poměrně ambiciózní, a hned v prvních dvou utkání ukázali, že natrénováno mají. Koučováni hrající trenérkou Luckou Krajícovou a vedeni panem Alešem Křesťanem si nejprve vyšlápli na loni neporaženou Světlou, aby pak s přehledem porazili i narostlé nováčky soutěže z JeMoBu.

Hippos Žďár n. S. - Světlá n. S. 8:4 (3:1; 2:1; 3:1)

21 zápasů, 21 výher, to je bilance, která zdobila prvního soupeře v soutěži, Světlou n. S. Je sice pravda, že tato bilance spočívá zejm. na hráčích roč. 2000, kteří odešli do juniorů, ale i tak se nejednalo o snadného soupeře k rozehrání. Hippos hrál přesně tak, jak hrát chce, hluboké napadání, chytrost v rozehrávce, akorát máme stále velké problémy v zakončení. Jediný, kdo nemá problém sázet jeden gól za druhým je Pavel Rous, který v zápase dosáhl hattricku. V prvním soutěžním zápase se také představila dvojice posil z hokeje, Jirka Hromádka a Tomáš Pachl. 

Za zmíňku stojí góly, které padly těsně před sirénou každé z třetin z holí Rouse (dvakrát) a Pachla. Tyto šatňáky velice uklidnili tým o přestávce, takže je super, že kluci bojovali až do poslední sirény.

Góly Hipposu: Rous 3x, Hrubý M. 2x, Hromádka O., Hrubý T., Pachl. Asistence: Rous 2, Krajícová, Pachl, Ušák.

 

SK JeMoBu - Hippos Žďár n. S. 4:11 (1:5; 1:3; 3:3)

Tým, ve kterém hráli 4 borci loni 1. dorosteneckou ligu za Znojmo vzbuzoval velký respekt. Nicméně Hroši na něj vlítli hned od začátku, kdy se konečně po šestadvaceti zazděných tutovkách v předchozím utkání trefil kapitán Ušák.  To sice už Hippos prohrával, klasické zaspání při prvním střídání, ale pak jsme se rozehráli a škoda jen třetí třetiny, kdy časté nedůslednosti v obraně ne vždy dokázal Erik Mokrý uhasit. I tak slušný výsledek s nelehkým soupeřem. Navíc, oproti předchozímu zápasu na 3 kompletní útoky.

Góly Hipposu:  Krčál L. 2x, Pachl 2x, Ušák 2x, Hromádka J., Hrubý M., Krčál M., Rous, jeden vlastní. Asistence: Rous 2x, Hromádka J., Hromádka O., Krajícová, Krčál L., Pachl, Ušák.

Sestava: Křesťan, Mokrý - Hrubý M., Boháček F. ("A"), Pachl, Hromádka J. - Krčál L., Rous, Hájek, Hromádka O., Ušák ("C"), Krajícová, Krčál M., Hrubý T., Hrdlička. Kouč: Krajícová Lucie.

Zhodnocení: "V přípravě se mně zdáli kluci více uvolnění, což bylo znát v prvním utkání, nervozita. Nicméně v obou utkání jsme dominovali na míčku, ještě je pořádně potřeba zapracovat na bojovnosti, zejm. u mantinelu, ale hlavně na týmovosti. Hezké, že všechny soupeře přeběháme, že jsme šikovnější, ale když tohle všechno přeneseme do florbalovosti, tak budeme i soupeře výrazně přehrávat. Těšíme se na další turnaj ve Žďáře n. S. a souboj se Snipers Třebíč o první místo v tabulce."