Dorost stále neporažen

• Článek k zápasu/turnaji

Po 4 výhrách proti týmům z nižších pater tabulky proběhl v neděli 22.10 turnaj dorostu v Pelhřimově. Náš tým se zde utkal s mužstvem Pelhřimova a Jihlavy. Tedy s druhým, resp. třetím týmem tabulky (Hippos do té doby první), s týmy, které mají ambice postoupit z 2. ligy do elitní 1. ligy.

Hippos Žďár n. S. - Pelhřimov 10:3

V prvním zápase Hippos koncentrovaným výkonem zcela vymazal Pelhřimov 10:3. Jasným hráčem zápasu se stal Pavel Rous, který již v první třetině nasázel 4 goly a ve své produktivitě dále pokračoval (5+2). Zápas se nakonec zlomil ve 2. třetině ,když hroši odskočili na rozdíl 5 branek. Tato třetina byla zcela nejpovedenější v celé sezóně. Ve 3. třetině už jen výsledek kontrolovali a došli si pro výhru. Výborný výkon podal také brankář Dan Křesťan.

 

FBŠ Jihlava - Hippos Žďár n. S. 5:5

Druhý zápas byl o dost zajímavější. Hráči Jihlavy měli dobrý vstup do zápasu, když již v 7 minutě vedli 2:0. Nutno podotknout, že rozdíl byl především ve vlažnějším nástupu Hipposu, který se proti nadšeně hrající Jihlavě nemohl rozehrát. Naši borci se však nevzdali, trenérka stáhla sestavu (vč. sebe) na kompletní dvě lajny a sekundu před koncem 1.třetiny stihl Lukáš Kudláček dát kontaktní branku, a tím nastartoval velký obrat. Ve druhě třetině hned dorovnali na 2:2, a pak ještě po krásné akci zvyšili na 3:2. Jihlava však stále dotírala. 3. třetina byla přetahování o konečné vítězství. Dvě minuty před koncem Hippos vedl 5:4, ale po výborném napadání se Jihlava dostala do šance a při hře bez brankáře nekompromisně trestala. Zápas skončil 5:5 a po výborném celodenním výkonu si odvážejí naši dorostenci 4 body. I přes remízu se usadili na 1. místě v tabulce s náskokem jednoho bodu před Pelhřimovem.

 

Sestava Hipposu: Křesťan, Mokrý - Boháček (A), Hrubý, Hromádka J., Pachl - Krajícová, Ušák (C), Hromádka O., Krčál L., Rous, Kudláček, Krčál M., Hrdlička. Trenér: Krajícová. Vedoucí: Křesťan Aleš.

 

Zhodnocení trenéra: "Vysoká individuální vyspělost, koncentrace stačily na Pelhřimov, bohužel nejistý nástup do zápasu s Jihlavou nás stál další 2 body. Ale každá "facka" se počítá. Byť díky našim výkonům nejsme až tak oblíbení u soupeřů, tak si jdeme po malých krůčcích za svým. Řekl bych, že výborné výkony vyplývají i z perfektní party. No a dnešní podpora z hlediště byla více jak bouřlivá. Takže i díky rodičům - fanouškům."