Céčko v Ledči n/S. nebodovalo

• Článek k zápasu/turnaji

Bez bodu se vrátil C-tým z dalšího turnaji Ligy Vysočiny mužů, který se tentokrát odehrál v Ledči nad Sázavou. V prvním zápase se Céčko nestačilo na Snipers Třebíč C, kterému po přetahované o tři body podlehlo 9:13. V následném utkání Céčko absolutně propadlo proti Florbal Telč a utrpělo debkl 4:14.

Snipers Třebíč C - Hippos Žďár nad Sázavou C  13:9 (4:5, 7:3, 2:1)

Hippos musel do třetího zápasu v letošní sezóně nasadit již třetího branáře. V Ledči n/S. zaujal místo ve žďárském brankovišti junior Růžička, přestože inkasoval 13 branek, nevedl si špatně.  Nutnop dodat, že obrana Žďáru mu při debutu v mužských kategoriích vůbec nepomohla. Hroši nezachytili nástup do zápasu a v čase 4:58 prohrávali 0:3. Ještě v průběhu první části stihnul C-tým vyrovnat skóre a brankou Vrbase těsně před první sirénou dokonce otočit stav na 5:4 pro žďárské barvy. To ovšem bylo naposledy, kdy Hippos v zápase vedl. Druhá třetina přinesla nejprve třebíčské vyrovnání, poté vždy žďárské dotahování třebíčského jednobrankového vedení. Na konci druhé části však Snipers rychle odskočili na rozdíl tří branek, na což již Hippos do konce zápasu nedokázal reagovat. Třetí třetina byla marnou snahou Hrochů o srovnání skóre, které si již Třebíčští zkušeně pohlídali. Utkání bez defenzivní činnosti na obou stranách tak přineslo celkem 22 branek, tři body však putovali do Třebíče.

Branky: Vrbas 3, Pátek 2, Chrást, Kepka, Kostečka, vlastní.
Asistence: Blažek 2, Kepka 2, Moracec 2,  Pátek, Vrbas.

Hippos Žďár nad Sázavou C - Florbal Telč 4:14 (2:3, 1:4, 1:7)

Do druhého utkání Hippos vstoupil se zataženou pěticí a vyčkávání na hru soupeře. Ani tato taktika nebyla moc účinná a soupeř do poloviny první části vedl 2:0. Na branku Kepky soupeř reagoval rychlou odpovědí v Růžičkově síti. S tím se žďárský útočník nechtěl smířit, a tak do konce první třetiny snížil na 2:3. Druhí perioda již byla jasně v režii soupeře, který převzal otěže zápasu a odskočil do vedení 4:7. Poslední část přinesla zranění Kříže a Moravce. Hroši museli přeskládát sestavu, což však nemohlo zabránit tomu, že Žďáru došly síly a nestačili na dobře fyzicky i technicky připravenou Telč. Ta naopak jasně využila své dominance a nasázela do branky Hipposu dalších 7 branek. Utkání tak skončilo debaklem Hipposu 4:14 a naprosto zaslouženými třemi body pro Telč.

Branky: Kepka 3, Blažek.