Céčko padlo s Jihlavou a porazilo Pacov

• Článek k zápasu/turnaji

První březnovou neděli pokračovala Liga Vysočiny mužů. C-tým Žďáru n/S. k utkáním cestoval do Dolní Cerekve, kde si připsal prohru s FBŠ Shooters Jihlava B. V následém utkání přehrál tým Pacovští Honzíci B.

FBŠ Shooters Jihlava B -  Hippos Žďár n/S. C  6:4
Do prvního zápasu nastoupil C-tým ve vymrzlé hale v Dolní Cerekvi proti rezervě FBŠ Jihlava. Do utkání vstoupili Hroši ze zabezpečené obrany a v kompaktním bloku čekali na akce soupeře. Jihlava také nevyvíjela přílišnou aktivitu, byli to tedy Žďárští, kdo otevřel skóre zápasu. C-týmu se podařilo po druhém Velínově zásahu odskočit do vedení 2:0, do konce první části ale stihla Jihlava snížit na 2:1. V průběhu části druhé Žďár polevil, přestal být důsledný v obraně a ani v útočné fázi to nebylo ono. Jihlava žďárského výpadku využila a otočila na 4:3. V poslední třetině se Hipposu podařilo vyrovnat na 4:4, avšak hned minutu na to šla FBŠ Jihlava do vedení 5:4. V závěrečné hře bez brankáře Hippos udělal chybu, kterou soupeř potrestal gólem do prázdné brány. Ze zápasu, ve kterém Hippos nebyl horším týmem a zasloužil by si remízu, nakonec odešli Hroši poraženi 4:6.
Branky: Velín 2, Blažek, Chrást. Asistence: Kepka 2, Blažek, Denk.

Hippos Žďár n/S. C - Pacovští Honzíci B 6:3
Do druhého zápasu měl C-tým výborný vstup. Hned v deváté vteřině se prosadil Kříž. Tento gól však Hipposu paradoxně uškodil, kdy začal hrát až příliš laxně. Výsledkem byly dvě branky v Rybenského síti a stav 2:2 po první třetině. Do druhé části Hroši zabrali, nabudila je branka Pátka v oslabení a rozhodli zápas na svoji stranu. Poslední třetina skončila 1:1, Hippos se s vědomím vedení příliš netlačil do bezhlavého útočení a kontroloval hru. Po závěrečné siréně platil stav 6:3 pro Hippos, který si tak připsal další 3 body do tabulky Ligy Vysočiny.
Branky: Kříž 2, Kepka, Kostečka, Pátek, Velín. Asistence: Denk 2, Blažek,  Chrást, Melichar, Zástěra.

Sestava: Rybenský - Kříž, Melichar, Denk, Zástěra - Pátek, Blažek, Kepka, Chrást, Velín, Kostečka.