Céčko doma nestačilo na Spartak Třebíč a porazilo Nové Město na Moravě

• Článek k zápasu/turnaji

Nová sezóna již začala také pro C-tým. Ten na domácí palubovce nejprve nestačil na TJ Spartak Třebíč a připsal si porážku 2:7. V odpoledním zápase, který C-tým odehrál proti Fbc Orel Nové Město na Moravě, si Hippos vypracoval vedení o pět branek, aby se nakonec musel strachovat o výhru 7:5.

TJ Spartak Třebíč - Hippos Žďár nad Sázavou C  7:2 (2:0, 4:0, 1:2)

Los Ligy Vysočiny nebyl pro Céčko Žďáru n. S. zrovna příznivý. Sice začínalo na domací palubovce, soupeřem mu však byl jeden z nejlepších celků ligy. Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný, týmy se soustředily hlavně na obrannou činnost a do šancí se netlačily. První branku letošní sezóny obdržel Hippos v páté minutě, kdy rozehrávka od poloviny hřiště propadla až za Čechova záda. Ani další pokračování první části nepřineslo výrazné šance, bylo znát, že je jedná o první zápas sezóny. Hippos byl bezzubý, nebyl schopný vyprodukovat více jak tři přesné nahrávky v řadě. Spartak postupně převzal otěže zápasu, avšak brankově převahu nedokázal využít. Až v poslední minutě první části se opět po střele z velké dálky trefil třebíčský Matoušek, do druhé třetiny se šlo za stavu 2:0 pro Třebíčské.

Druhá část měla přinést zlepšení ze strany Hipposu, ale nestalo se tak. Do hlavní role velmi krátkého vystoupení se pasoval Matoušek, který během minuty a sedmadvaceti vteřin stihnul vstřelit další tři branky do žďárské sítě - 5:0. Při další z obranných akcí na brankáře Čecha nešťastně dopadnul žďárský obránce. Při této situaci si Čech poranil koleno, a přestože s tímto zraněním zkoušel hrát dále, musel po třetině střídat. Do konce druhé třetiny však ještě stihnul zlikvidovat trestné střílení, ale také inkasovat po šesté z hole Vašíčka.

Poslední perioda začínala pro žďárské barvy s hrozivým skóre 0:6. V brankovišti nahradil Čecha Velín, který tak zažil brankářskou premiéru. Nutno poznamenat, že si nevedl vůbec špatně. Spartak si byl vědom skóre a částečně polevil v tempu, čehož využil Denk. Ten si vybojoval míček u mantinelu, prošel sám až do střelecké pozice a skóroval - 1:6. Hippos zlepšil bránění, řadu třebíčských střel zblokoval. Nebylo mu to však nic platné. Poklidné šestibrankové vedení vrátil Třebíči Veselý. Na konečných 2:7 upravil Vrbas, kterému z rozehrávky míček přistrčil Pátek. Hrochům se úvodní zápas nepovedl, předvedený byl špatný, navíc zranění vyřadilo ze hry gólmana Čecha.

Branky: Denk, Vrbas. Asistence: Krejčí, Pátek.

Hippos Žďár nad Sázavou C - Fbc Orel Nové Město na Moravě  7:5 (3:0, 3:1, 1:4)

Do druhého utkání proti Novému Městu na Moravě zakleknul do brankoviště Rybenský a první třetinu byl téměř bez práce. Soupeř se soustředil hlavně na obranu a do útoku se nehrnul. Hippos tvořil hru, držel míček na svých holích a byl jasně lepším týmem na hřišti. Do vedení poslala Hrochy dvojice Kříž - Blažek, kdy Kříž naservíroval Blažkovi na zlatém podnose míček před odkrytou branku a žďárský matador skóroval. Na 2:0 zvýšil Vrbas po obkroužení branky a rychlém zasunutí za Sedlaříka. Za necelou minutu bylo ještě veseleji. Blažek chytře vysunul Krejčího, který po samostatném úniku mohl slavit první branku ve žďárském dresu. Hippos si i nadále vytvářel střelecké příležitosti, ale ty končily buď mimo branku, nebo v rukou brankáře Sedlaříka.

Druhá část se nesla v duchu konce třetiny první. Nevyužité šance Hipposu a bezzubý výkon Nového Města. Z tohoto vzorce vybočila až branka Blažka, který zužitkoval lob žďárského obránce - 4:0. Tři minuty na to se prosadil i střelec Kepka, který po nahrávce Vrbase trefil s milimetrovou přesností mezi tyčku a břevno novoměstské branky. Uběhly další tři minuty a bylo to 6:0. Kostečka vybojoval míček, předložil Chrástovi a navrátilec do žďárského dresu slavil první branku v mužské kategorii. O čisté konto připravil v devětadvacáté minutě Rybenského Kršek, který využit příliš laxního přístupu žďárské obrany. I tak po dvou třetinách platil stav 6:1 a vypadalo to na bezproblémovou výhru.

Ale nebyl byl to žďárský Hippos, aby si to svými chybami nezkomplikoval. Hráči Žďáru přestali hrát, ze hřiště se vytratil pohyb, dostupování hráčů, důraz v soubojích, zkrátka vše, co k florbalu patří. Této nabídnuté šance Nové Město využilo a postupně snížilo až na 6:5. Do konce zbývaly necelé dvě minuty a Nové Město stále tlačilo. Naštěstí pro Hippos sebral míček hostujícímu obránci Vrbas, neukvapil se, našel přesně hůl Kepky před prázdnou bránou a střelec z říše plazů rozhodnul o prvních třech bodech pro C-tým v této sezóně. Utkání jsme si zkomplikovali sami, místo toho, abychom třetí třetinu odehráli stejně jako předchozí dvě, začali jsme vymýšlet nesmyslné nahrávy ve stoje a na obranu jsme absolutně rezignovali. Na to si musíme dát v příštích zápasech pozor, jinak by se nám podobný přístup mohl hrubě vymstít.

Branky: Blažek 2, Kepka 2, Chrást, Krejčí, Vrbas. Asistence: Vrbas 2, Zástěra 2, Blažek, Kostečka, Kříž.

Sestava: Čech, Rybenský - T. Melichar, Denk, Křepinský, Moravec, Zástěra - Vrbas, Blažek, Kepka, Krejčí, Velín, Kříž, Chrást, Pátek, Kostečka.