Céčko bralo v Ledči n/S. tři body

• Článek k zápasu/turnaji

Poslední listopadovou sobotu se C-tým vydal k dalším zápasům Ligy Vysočiny do Ledče n/S. V prvním duelu proti Pacovským Honzíkům B si Céčko zbytečně zápas zkomplikovalo, a přestože vedlo už o tři branky, bylo v závěru rádo za výhru 6:5. Do druhého střetnutí naskočilo Céčko proti Sabots Jihlava. Soupeř potvrdil svoji kvalitu, byl ve všech směrech lepší a skóre 4:13 odpovídá i dění na hřišti.

Pacovští Honzíci B – Hippos Žďár n/S. C  5:6 (1:2, 2:2, 2:2)

Zápas proti dosavadnímu poslednímu celku tabulky začal pro Hrochy výborně. Už v první minutě si vzal Denk míček u mantinelu, vyvezl jej do středu a otevřel skóre zápasu. Hippos byl jasně lepším celkem, dokázal si vytvářet šance, držel míček. Ale chyběla střelecká produktivita. V největších příležitostech neuspěli Kepka, Krejčí a Kostečka. A tak přišel trest na druhé straně. V poslední minutě první části vyrovnal Dvořák. S vyrovnaným stavem po první třetině se ale nesmířil Chrást, který byl důrazný před brankářem a určil stav po patnácti minutách – 1:2.

I vstup do druhé periody měli Žďárští výborný. Blažek našel před odkrytou brankou Kepku, který si věděl rady. Tento gól přinesl klid na žďárské hole, a to až moc velký. Sice v šesté minutě Krejčí po nahrávce Kepky zvýšil na 1:4, ale Hroši vyklidili pozice, přestali běhat a přenechali zápas Honzíkům z Pacova. Ti této nabídky využili a do konce druhé části snížili na 3:4.

Když poté ve třetí minutě třetí třetiny proměnil nájezd Plzák, bylo vyrovnáno. Naštěstí s rychlou odpovědí přispěchal v páté minutě Kepka. Minutu na to se prosadil také Kříž. Honzíci tlačili, ale obrana Hrochů dokázala odolávat. Tři minuty před koncem si vzal soupeř time-out, který se jim vyplatil. Hned po půl minutě snížil na rozdíl jediné branky po hrubce ve žďárské obraně Nesvačil. Naštěstí další branku Hroši Honzíkům nedovolili a mohli si tak připsat 3 body za výhru 6:5.

Branky: Kepka 2, Denk, Chrást, Krejčí, Kříž.
Asistence: Blažek 2, Denk, Chrást, Kepka.

 

Hippos Žďár n/S. C – Sabots Jihlava  4:13 (2:3, 0:3, 2:7)

Druhé utkání mělo od začátku do konce jasný průběh. Sabots drželi míček, Hroši hráli zataženě a čekali na možnost brejků. Ty přicházely jen velmi zřídka, naopak Jihlava dokazovala, že je kvalitativně někde jinde. Hroši vůbec nestíhali, měli problém dostupovat soupeře v obraně a často se tak stávalo, že zakončující jihlavský hráč uklízel do prázdné branky. Jediný, kdo snesl přísnější měřítko, byl brankář Rybenský, který řadu střel Jihlavy pochytal a zachránil tak Hippos od ještě větší blamáže.

Skóre 4:13 zcela odpovídá obrazu hry na hřišti. Céčku se tento zápas hrubě nevyvedl. Je třeba jej hodit za hlavu a do dalších duelů nastoupit s větším odhodláním, bojovností a hlavně koncentrací.

Branky: Kepka 2, Blažek, Kříž.
Asistence: Blažek 2, Kostečka, Rybenský.

 

Sestava: Rybenský – Denk, Zástěra, Křepinský, T. Melichar – Krejčí, Blažek, Kepka, Chrást, Kříž, Kostečka.