Bohatý víkendový program nejen ve Žďáře

• Zápasová pozvánka

Tento víkend bude mít Hippos v soutěžích hned 7 zástupců. Především sobotní program slibuje hned několik zápasů se žďárským obsazení. Na své si přijdou i domácí příznivci. Doma se představí dorostenci a A-tým.

                V sobotu 7.10.2017 čeká žďárské hráče náročný program. Ve sportovní hale v Bystřici nad Perštejnem, se představí mladší žáci. Pro ty se bude jednat o první letošní zápasy. Od 12:00 se utkají s týmem FBŠ Jihlava a o dvě hodiny později, od 14:00 proti týmu PSKC Okříšky. Na rozdíl od loňského roku, bude mít Hippos v této kategorii (5+1) pouze jeden celek. Druhý tým (Hippos Žďár n/S. Benjamins), který loni kategorii mladších žáků reprezentoval, se letos bude o body prát v systému hraném 3 hráči + brankář.

                V Ledči nad Sázavou se od 10:30 představí C-tým. První soupeřem bude Snipers Třebíč C, který v úvodních zápasech získal pouze jeden bod za remízu. (C-tým  na úvod 1x prohrál a 1x zvítězil). Druhý zápas C-týmu je na programu od 15:00. Druhý soupeř -  Florbal Telč, má na svém kontě o jeden bod více, než žďárský celek.

                Prvním, kdo se o víkendu přestaví domácím fanouškům, budou dorostenci. Ti jsou zatím bez ztráty. V prvních dvou zápasech dokázali jasně zvítězit poměrem 8:4 a 4:11. Ani přesto však nebude mít první zápas turnaje jasného favorita. Hippos se od 10:00 střetně, také s neporaženým celkem,  Snipers Třebíč. V druhém utkání, hraném od 14:30, už by mohl mít Hippos navrch. Tým SK JUVENIS PŘIBYSLAV dokázal prozatím uhrát pouze bod.

                Na své první zápasy se po první úspěšné sezóně jistě těší i dorostenky. Ty budou v sobotu cestovat do Hrdějovic, kde budou úvodní turnaj pořádat FBC Štíři České Budějovice. Prvním letošním soupeřem jim bude tým SK Meťák České Budějovice (od 10:15). V druhém utkání narazí na pořádající celek FBC Štíři Č. Budějovice (od 12:45).

                Druhým z týmu, který odehraje utkání na domácí půdě, bude A-tým. Ten v sobotu od 19:00 narazí na tým ASK Bystřice nad Pernštejnem. Oba celky dokázali v minulém kole zvítězit. Bystřice si doma poradila ve vyrovnaném utkání s celkem S.K. P.E.M.A. OPAVA poměrem 3:1. Hippos v ještě těsnějším střetnutí venku porazil Horní suchou poměrem 6:7. Přijďte domácí podpořit, nebo sledujte online na https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-188778.htm. V loňské sezóně Bystřice Hippos na domácí palubovce porazila (5:6) a hroši tak mají co vracet. I druhé loňské utkání skončilo těsně, se šťastnějším koncem pro Hippos, který zvítězil venku 8:9 po prodloužení. I v sobotu se tak dá očekávat vyrovnané utkání a s ohlédnutím na předešlou sezónu, boj o velice důležité body.

                Na velice bohatý, sobotní program naváže B-tým. Ten v neděli 8.10.2017 sehraje dvě utkání na palubovce v Havlíčkově Brodě. Ve 12:00 se postaví soupeři SK Jihlava. Hippos B má prozatím 50% úspěšnost (2 výhry a 2 prohry), SK Jihlava je na tom procentuálně o něco lépe, když ze dvou zápasů získala body čtyři (1 výhra, 1 remíza). Druhým soupeře bude prozatím 100% celek FBC Český Krumlov Velešín, který obě úvodní utkání vyhrál. Druhé utkání se sehraje od 14:00.

                 Posledním ze žďárských celků, který bude o víkendu bojovat (8.10.2017) budou mladší žáci, kteří své turnaje budou hrát v systému 3+1. Ti se poprvé letos představí v Přibyslavi, kde sehrají celkem čtyři zápasy. Od 9:30 proti Snipers Třebíč modří, 11:00 ASK Bystřice nad Pernštějnem Orli; 12:30 Snipers Třebíč bílí a od 13:30 proti domácím SK JUVENIS PŘIBYSLAV.