Benfika doma nezaváhala

• Článek k zápasu/turnaji

Dvě vítězství a dvaadvacet gólů v soupeřových sítích. Úspěšný turnaj pro žďárské mužské Béčko. Vítězství se proti Ořkíškám nerodilo snadno, Hippos musel datahovat až pětibrankové manko. Proti Třeboni to byla jasná záležitost, hosté z jihu Čech se dokázali výrazněji prosadit až v poslední části, to když žďárští vedli 10:1 a polevili v nastoleném trendu.

PSKC Okříšky - Hippos Žďár n/S. B 9:11 (4:1, 2:5, 3:5)

Žďárský tým vědom si výhody domácího prostředí začal velmi aktivním napadáním, dostával soupeře pod tlak, ale veškeré šance skončily mimo branku Okříšek. Po třech minutách tlaku se soupeř vymanil a z rychlého brejku udeřil. Za dvě minuty byl při rozehrávce faulován Řádek, rozhodčí nechali hru plynout a Hippos inkasoval podruhé. O minutu později musel žďárský juniorský brankář Růžička lovit míček ze své klece potřetí, což pro něj při premiéře v mužské soutěži nebylo vůbec příjemné, protože si do té doby na balonek v podstatě nesáhl. A bylo ještě hůř. Na konci 11. minuty zvýšily Okříšky na 4:0 a z dalšího protiútoku skórovali opět - tuto branku po rychlém odrazu míčku však rozhodčí nepostřehli a Žďár snad i tímto momentem začal více vstupovat do zápasového dění. O první změnu skóre se postaral Řádek, který jako první kanonýr Hipposu pochopil, že není potřeba snažit se trefit víko soupeřovy branky, ale prostě to na bránu "jen tak" poslat. A ono to tam zapadlo.

Bohužel nástup do prostřední části žďárští zaspali a Okříšky dvěma rychlými góly zvýšily už na 6:1. Hippos se probudil v polovině utkání. V rozmezí 97 vteřin se trefil čtyřikrát. Nejprve znovu Řádek, poté dvakrát Kos a na rozdíl jediné branky upravil Imramovský. Poté byl soupeř vyloučen za nedovolenou vzdálenost, v přesilovce se prosadil Ondřej Zerák. Do poslední třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu. Ten ovšem vydržel jen půl minuty a Okříšky se znovu po rychlém brejku dostaly do vedení 7:6. Poté však byly potrestány za faul a v přesilovce znovu srovnal Ondřej Zerák. Stejný hráč pak v 35. minutě poprvé převážil vedení na stranu žďárského týmu. Soupeř si vzal timeout pro zklidnění, ovšem výsledkem bylo další vyloučení. V přesilovce se však po chybě Žďáru dostaly Okříšky do brejku, který Kos zastavil zbytečným faulem. Faulovaný hráč však neudržel nervy na uzdě, pustil se do Kosa, a tak si šli odpočinout oba. V přesilovce 4 na 3 se nejrychleji zorientoval Řádek a střelou z otočky zvýšil na 9:7. Žďáru narostla křídla, byl mnohem aktivnější, soupeř nestíhal a musel si pomoci fauly. Po jednom z nich na Ondru Zeráka bylo nařízeno trestné střílení, které Zerák proměnil backhandovou střelou pod padajícím brankářem. Do konce zbývalo 6 minut a Hippos vedl o tři branky. Ovšem sám si situaci zkomplikoval. Dvěma zbytečnými chybami při vlastní rozehrávce dovolil Okříškám snížit na 9:10. Minutu a půl před koncem ukázkově Řádek předložil Imramovskému, který pečetil na 9:11. Zbytek zápasu už Hippos pohlídal.

Branky: Zerák 4, Řádek 3, Imramovský 2, Kos 2, asistence: Řádek 2, Tlustý 2, Imramovský, Kepka, T. Dvořák, Drlík, Turinský. Vyloučení: 4:1, využití: 0:2

Hippos Žďár n/S. B - Santos Jiskra Třeboň - Florbal 11:4 (5:0, 5:1, 1:3)

Od úvodních minut domácí na hřišti dominovali. Po pár zatřelovacích pokusech otřevřel ve druhé minutě skóre Kos, stejný hráč skóroval ještě v šesté a patnácté minutě. V první části se pak trefili ještě Blažek a Řádek. Druhá třetina nabídla podobný a jednoznačný obrázek hry. Hosté sice snížili na 1:6, ale skvělý brankář Řůžička jim víc v této pasáži nedovolil. Naopak skórovali žďárští hráči. Dvakrát Imramovský, dále pak Turinský, T. Dvořák a Blažek. 

S úvodním hvizdem třetí třetiny svítilo skóre 10:1 pro domácí. Hippos pak polevil v koncentraci, hnal se do útoku. Ve snaze, aby si střelci maximálně vylepšili individuální statistiky, zapomínali bránit, vymýšleli krkolomné situace, ze kterých těžila Třeboň a z brejků třemi brankami snížila na 4:10 z jejich pohledu. Timeout vrátil domácí zpět do zápasu, žďárští hráči sklidnilu hru, více kombinovali a soupeři už nic nedovolili. Tečku za zápasem udělal minutu před koncem jedenáctou brankou kapitán Řádek.

Branky: Kos 3, Řádek 2, Imramovský 2, Blažek 2, T. Dvořák, Turinský, asistence: Řádek 3, Kepka 3, Kos 2, T. Dvořák, Imramovský, Tlustý. Vyloučení: 0:1, využití: 1:0

Šest bodů z domácího prostředí je dobrý výsledek. Důležité bylo, že jsme se ani za stavu 1:6 v prvním zápase nepoložili, zamakali a zápas otočili. Největším příslibem do budoucna byl výkon juniorského gólmana Toma Růžičky, který se z úvodní nervozity oklepal a nesčetněkrát nás skvělými zákroky v obou zápasech podržel. Kaňkou je zranění několika hráčů, zejména David Drlík bude pravděpodobně chybět delší dobu.