Béčko znovu doplatilo na úzký kádr

• Článek k zápasu/turnaji

V původní nominaci bylo 10 hráčů do pole a dva brankáři. Ideální sestava. Jenže v pátek odpadl jeden z hráčů a v prvním utkání se zranil Tomáš Turinský. Dohrávat zápasy v 8 lidech je v nejvyšší regionální soutěži téměř nemožné. A na výsledcích se to projevilo.

TJ Sokol Lišov - Hippos Žďár n. S. B 6:4 (0:1, 4:1, 2:2)

Hippos v touze po bodech nastoupil hned od začátku velmi aktivně. Ale ne a ne trefit branku. Lišov se z náporu poměrně rychle oklepal a začal hrozit z rychlých brejků. Hrochy podržel zodpovědným výkonem brankář Mifka. Poprvé se měnilo skóre až v 11 minutě, to se trefil Imramovský. Na začátku druhé třetiny oslovil juniorský trenér Vábek svého svěřence Macháčka, který nezaváhal. Ovšem pak Hippos vyrobil obrovskou hrubici v útočném pásmu, záchrannou brzdu zatáhl T. Dvořák a následovalo trestné střílení. To proměnil domácí Werner. Týž hráč pak ze samostatného úniku srovnal v polovině utkání na 2:2. Žďár se pak nechopytelně ze zápasu vytratil. Lajna mladíků se přestala prosazovat, zkušenější borci zas neměli srovnaná mířidla. A tak Lišov trestal. Dalšími dvěma přesnými zásahy převážil skóre na svou stranu - 4:2.

Když po 4 minutách závěrečné části přidali domácí pátou branku zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Naději však vykřesal znovu Imramovský, kterého našel mezi kruhy Řádek. Naději na závěrečný tlak sebral svému týmu Tlustý, když se neobratně nechal trefit balonkem do hlavy a byl vyloučen. Lišov přesilovku využil. Závěrečná branka Řádka už znamenala pouze korekci skóre. Hippos navíc přišel o obránce Turinského, jehož zasáhla do prstu soupeřova hokejka a turnaj pro něj skončil.

Branky Žďáru: Imramovský 2, Macháček, Řádek, asistence: Řádek 2, Vábek, Imramovský. Vyloučení: 0:2, využití 1:0.

Hippos Žďár n. S. B - Spartak Pelhřimov B 2:5 (0:2, 1:3, 1:0)

Pelhřimov dokonale využil výhody domácího prostředí a do zápasu postavil téměř tři kompletní pětice. Hippos v 8 lidech moc šancí čelit takové přesile neměl. Domácí se po hřišti pohybovali mnohem rychleji, neustále Žďár zamykali na jeho obranné polovině, chvílemi to byly "prodloužené jízdy na pelhřimovském kolotoči". Branka v síti Žďáru byla otázkou času. V první třetině padly dvě, ale pořád to ještě nebylo úplně ztraceno.

Ovšem start do druhé třetiny se nepovedl. Prohrané buly, rychlý náběh domácího Váni do brankoviště, přesná přihrávka středem hřiště, teč před bezmocným Felcmanem a už to bylo 0:3. Hippos po zbytek třetiny odolával, síly mu evidentně docházely. Pelhřimov byl trpělivý, připravoval si šance a když ve 11 minutě prostřední části vstřelil dvě slepené branky, bylo po zápase. Čestný úspěch ještě před druhou sirénou přidal Řádek, který zužitkoval rychlý Dvořákův brejk. V závěrečné části už pouze kosmeticky upravil výsledek Zerák svým individuálním průnikem.

Branky Žďáru: T. Dvořák, Zerák, asistence: Řádek. Bez vyloučení.

Sestava Žďáru: Mifka, Felcman - T. Dvořák, Tlustý, Turinský - Dočekal, Imramovský, Macháček, Řádek, Vábek, Zerák.