Béčko na úvod sezony získalo 3 body

• Článek k zápasu/turnaji

Vstup do sezony se mužské rezervě povedl. Díky pětibrankovému příspěvku Petra Kosa porazila Havlíčkův Brod 8:3. Ani ve druhém utkání neudělal Hippos ostudu, v zápase s domácím Pelhřimovem však na body nedosáhl.

Hippos Žďár n/S. B - TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons 8:3 (1:0, 5:2, 2:1)

Začátek utkání odpovídal prvnímu souboji v sezoně pro oba celky. Poměrně dost nepřesností dlouhou dobu šance nepřinášelo. Hroši spěchali se zakončením a Draci se pokoušeli o dlouhé brejky, které obrana žďáru sbírala. Poprvé se brodská síť rozvlnila až ve 12. minutě, kdy se prosadila posila z Átýmu Petr Kos. Po půl minutě druhé části důraznější hosté srovnali. V páté minutě utekla dvojice Tomáš Dvořák a Petr Kos, Dvořák přihrával a Kos mohl slavit druhou branku v utkání. I na tu však záhy Havlíčkův Brod dokázal odpovědět. Kosovi se spolupráce s Tomášem Dvořákm velmi zalíbila, a tak ještě dvakrát sehráli stejnou situaci - rychlý brejk, přesná Dvořákova přihrávka a zakončující Kos téměř do prázdné branky. Čtyři Kosovy góly znamenaly vedení Hipposu 4:2. 

Havlíčkovu Brodu se nepodařilo zachytit rozjetou žďárskou mašinu. Ta ještě v poslední minutě prostřední části přidala dva góly. Nejprve Vojta Pátek využil Příhodovo rozehrání a poté krásnou kombinaci celé první lajny zakončoval opět Petr Kos. Závěr třetiny "zpestřil" nesmyslným zákrokem, který vyvolal poměrně dost emocí, žďárský bek Tlustý, Draci však nabídnutou přesilovku na začátku závěrečné pasáže nevyužili. Tak jim stejný hráč svým druhým faulem nabídl početní výhodu znovu. V oslabení utekla dvojice žďárských hráčů, nezakončila však přesně a do rozhozené obrany Havlíčkův Brod pohodlně skóroval. Závěr zápasu však byl v režii Hipposu. Tomáš Dvořák opět předvedl rychlé nohy, tentokrát však nenahrával, ale sám se zapsal do listiny střelců. Poté se za připomínky k výrokům rozhodčích nechala vyloučit dvojice hostí, přesilovku 5 na 3 využil po Příhodově přihrávce Tlustý, aby snad trochu napravil dojem pokažený dvěma vyloučeními.

Branky Žďáru: Kos 5, Pátek, T. Dvořák, Tlustý, asistence: T. Dvořák 3, Příhoda 2, Vábek 2. Vyloučení 2:4, využití 1:1. Sestava Hipposu: Felcman - F. Dvořák, Drlík, Příhoda, Tlustý - Kos, Vábek, T. Dvořák - Váša, Pátek, Kepka.

Spartak Pelhřimov B - Hippos Žďár n/S. B 5:3