B-tým s juniory v sestavě doma nebodoval

• Článek k zápasu/turnaji

Z různých zdravotních, rodinných či pracovních důvodů nemohla do víkendových zápasů zasáhnout velká část tradiční sestavy mužského Béčka. O to více prostoru dostali junioři, kteří se v mužských týmem budou objevovat stále častěji. Ti se rozhodně neztratili, nicméně body si ze žďárské palubovky odvezli soupeři.

Hippos Žďár n/S. B - 1. FbK Tábor B 2:8 (1:4, 1:1, 0:3)

Do branky žďárského týmu se po delší zdravotní pauze vrátil Karel Mifka, ale soupeři s ním bohužel příliš velké slitování neměli. Už po 75 vteřinách jej překonal hostující Zenkl. Tábor nastoupil s větším důrazem na míčku i v osobních soubojích, což dělalo Hipposu velké problémy. Domácí tým nestačil zachytávat rychlé brejky soupeře, dva slepené proměnil Tábor na začátku šesté minuty už ve tříbrankový náskok. Drobnou naději vykřesal pro Žďár junior Paseka, který poklidil do branky Jihočechů Tlustého vysoký odkop od vlastní branky. Domácí však byli nadále pod velkým tlakem, proto drobně přeskupili řady a malinko se začali zvedat. Bohužel se to nepodařilo vyjádřit gólově, čehož v závěru první části využil opět Tábor ke vstřelení další branky 1:4. Druhá třetina byla ze strany žďárského týmu lepší, ovšem k vyloženému ohrožení soupeřovy svatyně to nevedlo. Ujal se až rychlý individuální průnik kapitána Řádka, který zakončil přesnou kličkou. Radost ze vstřelené branky vyprchala po půl minutě, Tábor znovu skóroval - 2:5. V závěru prostřední částy byl vyloučen Řádek za sekání, ale domácí se ubránili. Na začátku poslední čtvrhodinovky znovu skórovali hosté a Žďáru nezbývalo nic jiného, než zkusit hru otevřít a doufat aspoň ve snížení. Výborně hrající soupeř však žádné drama nepřipustil, naopak z rychlých brejků trestal nepřesnosti Hipposu.

Branky Žďáru: Paseka, Řádek, asistence Tlustý.  Vyloučení: 1:0; využití: 0:0.

FK Slovan J.Hradec - Hippos Žďár n/S. B 6:3 (4:1, 2:1, 0:1)

Žďárský tým poučen z předchozího zápasu vstoupil do utkání koncetrovaněji. Navíc hned po 44 vteřinách utekla dvojice Tlustý - Řádek, rychlý brejk zakončil druhý jmenovaný. Jenže Hippos vedení dlouho nevydržel, po 40 vteřinách bylo srovnáno. Pak si bohužel vybral slabší chvilku žďárský brankář Felcman, kterého hradečtí hráči dvakrát nachytali nepozorného. Z výborného začátku bylo najednou skóre 3:1 pro tým z jižních Čech. A bylo ještě hůř. Dvě slepené branky týmu vedeného jako domácí orámovaly první přestávku a Hippos prohrával 5:1. Byť se žďárský tým herně zvedl, chyběla přesnost - jak v rozehrávce, tak v zakončení. Ujal se až rychlý brejk Tlustého, kterého do úniku vyslal Turinský. Naneštěstí pro Hippos i na tuto branku dokázal soupeř ještě před druhou sirénou gólově odpovědět. V závěrečné části tým s hrochem ve znaku držel stále se zlepšující brankář Felcman, a tak bylo pořád o co hrát. Zvlášť, když se po dvou minutách prosadil Tlustý, kterému před prázdnou bránu předložil Řádek. Hradec už tak nebezpečný nebyl, pro žďárské střelce byla jeho branka zakletá a další změnu skóre už nepřidali.

Branky Žďáru: Tlustý 2, Řádek, asistence: Tlustý, Turinský, Řádek. Bez vyloučení.

Sestava Hipposu: Mifka, Felcman - Příhoda, Paseka (j), Tlustý - Řádek, Turinský, Kepka, Macháček(j), Vábek, Dočekal (j)