Áčko zakončilo rok 2017 výhrou v Bystřici n/P.

• Článek k zápasu/turnaji

Áčko v sobotu 16.12. cestovalo do Bystřice nad Pernštejnem k poslednímu zápasu v letošním roce. V prvním společném měření sil vyhrál ve Žďáře celek z Bystřice. Od té doby ale nedokázal ani jednou bodovat, devětkrát v řadě prohrál, a tak Hroši nemohli nic jiného než pomýšlet na tři body. Po konečném skóre 10:5 k nim nakonec

dokráčeli.

Od úvodního hvizdu měli více míček pod kontrolou Hroši. Bystřice ale každého zaváhání využívala k rychlým brejkům. Po jednom takovém padla první branka zápasu. Slavíček střelou od mantinelu otevírá skóre. Hippos vyrovnal za minutu. Ze standartní situace přihrál Dvořák F. míček Tlustošovi, ten přesně zacílil a trefil pod horní tyč. Pak měli Hroši možnost dvou přesilových her. K vedoucí brance vedla až ta druhá. Dvořák F. našel volného Halma a ten trefil odkrytou klec. Další branku obstarala druhá formace žďárských. Hamanovu dlouhou přihrávku zpracoval Váša a střelou kolem nohy překonal Slámu potřetí. Do konce třetiny šli ještě za fauly hokejkou pykat Mazánek a vzápětí Zavadil, a tak do druhé části mohli jít Hroši proti třem.

Tuto výhodu po třiceti vteřinách využil Tlustoš. Ten si několikrát vyměnil míček s O. Dvořákem, aby přízemní střelou rozvlnil síť počtvrté. V čase 23:45 se trefil Košík. Ten si na středu zpracoval míček a prudkou střelou bekhendem nedal Slámovi šanci. V osmé minutě prostřední části nejprve dvakrát skórovali hosté. Nejprve Váša po přihrávce Petříčka a pak Košík po Tlustošově šťastném přikopnutí. Stav 7:1 a mohlo se zdát, že je o třech bodech rozhodnuto. Omyl. Za půl minuty po perfektně zvládnutém trestném střílení snižuje bystřický Dvořák. V polovině utkání se po zmatku před brankou Kratochvíla prosazuje Prášil a tito dva hráči pak měli prsty v dalších dvou brankách. Nedůrazu před bránou opět využil Dvořák a v přesilové hře Prášil otřel míček o jednoho z bránících hráčů a Kratochvíl nedokázal na jemnou teč zareagovat. Třetina skončila stavem 5:7, stále bylo o co hrát.

Rozhodující moment přišel hned z kraje třetí třetiny. Bystřičtí nevyužili možnost přesilovky a v polovině trestu ji sami překazili faulem oceněným na dvě minuty. Na začátku čtvrté minuty měli Hroši opět možnost hrát proti třem, tentokrát bez vstřelené branky. Po skončení přesilovky se po důrazu před bránou prosadil Ondřej Dvořák, přihrával produktivní Tlustoš. Hned po buly se prosadil potřetí v zápase Váša. Spolu s Hamanem si krásně pohráli s beky a Váša poklízel do prázdné brány. Pět minut před koncem si tato dvojice role obrátila a skóroval Haman na zadní tyč. Posledních pět minut zápasu hráči Hipposu kontrolovali míček a do zakončení se moc netlačili, takže konečné skóre utkání bylo 10:5.

Hodnocení trenéra: Tento zápas jsme museli vyhrát. Na konci sezony by nás dvě prohry s Bystřicí mohly dost mrzet. Do času 27:38 jsme hráli tak, jak jsme chtěli a ani soupeř nás nijak nepřekvapil. Pak jsme si ale za stavu 7:1 mysleli, že to půjde samo a začali na hřišti vymýšlet blbosti. Soupeř se po pár akcích dostal na dostřel a pak se těžko vrací do sedla. Vhod nám přišla druhá přestávka. Poslední třetinu už jsme zase hráli prim my a dokráčeli k vítězství. Důležité body v boji o play-off, ostatně jako vždy při takové vyrovnanosti v tabulce.

Sestava: Kratochvíl, Dvořák F., Kafka, Petříček, Karásek, Dvořák O., Tlustoš, Košík, Haman, Halm, Váša

Góly: Váša 3, Tlustoš 2, Košík 2, Halm, Dvořák O., Haman

Asistence: Tlustoš 3, Dvořák F. 2, Haman 2, Dvořák O., Petříček, Váša