Áčko vykročilo k záchraně úspěšně

• Článek k zápasu/turnaji

A-tým nastoupil o víkendu ke dvěma zápasům v bojích o udržení Národní ligy. Soupeřem byl celek ASK Bystřice nad Pernštejnem a Hroši se po dvou vysokých výhrách přiblížili záchraně.

V prvním utkání to byl soupeř z Bystřice, kdo první vstřelil v branku a to hned v první minutě. Většina tak očekávala náročné bitvy. Naštěstí Hroši rychle zareagovali, srovnali a v průběhu první části odskočili soupeři do vedení 4:1. Ve druhé třetině byla hra hodně neurovnaná, a tak se šlo do poslední části za stavu 5:2. Na začátku třetiny třetí Hroši přidali dvě rychlé branky a rozhodli tak o prvním bodu. Do konce zápasu padlo ještě pár branek a gólový učet se nakonec zastavil na skóre 10:3.

První vítězství v sérii prohloubilo už tak velkou krizi v Bystřické šatně. Ve druhém utkání Hroši od začátku diktovali tempo hry, po většinu času drželi míček na svých hokejkách a hráči Bystřice nekladli větší odpor. Stav utkání po první třetině byl 3:0 a rozhodnutí přišlo v části druhé, kdy Hroši postupně navyšovali skóre až do stavu 10:0. Třetí část se pouze dohrávala. Díky menší koncentraci začali Hroši dělat chyby a mnohokrát musel zakročit Růžička, který po dvou třetinách vystřídal Kratochvíla v bráně. Po polovině třetiny, ale hostující Dvořák smazal nulu na kontě domácích. Hroši ani v zakončení už nebyli tak hladoví, a tak utkání skončilo za stavu 12:1.

Hodnocení trenéra: Do série jsme nastupovali plně koncentrovaní. V průběhu obou zápasů jsme byli jednozančně lepší a vítězství si zasloužili. Až na krátké výpadky v průběhu druhé části v prvním utkání a ve třetí části utkání druhého jsme plnili přesně to, co jsme si řekli. Od brankáře po posledního hráče v útoku podali všichni kluci super výkon. Podařilo se nám využít všechny tři přesilové hry. Zvítězili jsme dvakrát s větším rozdílem ve skóre, a tak musíme být spokojení. V sobotu pojedeme do Bystřice sérii ukončit. S respektem k soupeři musím říct, že si to prohrát můžeme akorát sami. Když k tomu všichni přistoupí stejně jako teď, tak bychom měli být úspěšní.

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Kafka, Petříček, Příhoda, Dvořák O., Tlustoš, Haman, Halm, Zeisel, Staněk, Váša

Góly 1. utkání: Tlustoš 3, Váša 2, Staněk, Haman, Zeisel, Dvořák F., Dvořák O.

Asistence 1. utkání : Petříček 2, Haman 2, Tlustoš 2, Dvořák F., Halm, Staněk, Dvořák O.

Góly 2. utkání: Váša 3, Staněk 3, Haman 2, Tlustoš 2, Kafka, Dvořák O.

Asistence 2. utkání : Petříček 3, Dvořák O. 2, Tlustoš 2, Halm 2, Kafka, Váša, Zeisel