Áčko v derby podlehlo Bystřici nad Pernštejnem

• Článek k zápasu/turnaji

Ve čtvrtém kole Národní ligy – skupiny východ čekalo na žďárské florbalisty derby. Proti Bystřici nad Pernštejnem chtěl Hippos potvrdit dvě vítězství s Klobouky a s Horní Suchou, ale Bystřici nakonec podlehl 4:6.

Žďárští florbalisté začali zápas prachbídně. V 6. minutě se hosté dostali do vedení. Po chybě v rozehrávce se prosadil Dvořák. Hrochům se nedařilo překonat precizní obranu Bystřice a do konce třetiny udělal další chyby. Dvě z nich Bystřice potrestala, konkrétně Slavíček a Trentin.

Na začátku druhé třetiny to s domácími vypadalo ještě hůř.  Hostující Ondřej Dvořák poslal Bystřici do vedení 4:0. K návratu do utkání pomohla Hipposu přesilová hra. Haman tečoval do sítě střelu Filipa Dvořáka, čímž nabudil tým k lepšímu výkonu. Z něj pramenila i další branka. Ondřej Dvořák nečekal s rozehrávkou, přiťuknul Tlustošovi, který snížil na rozdíl dvou branek. Bystřice ale nechtěla své vedení pustit. Do šaten si po druhé třetině díky brankám Kudy a Mazánka odnesla vedení 2:6.

Třetí třetina byla ze strany Hipposu nejpovedenější. Ve 44. minutě se na velkém brankovišti ocitl úplně volný Staněk, který neměl problém uklidit Petříčkovu přihrávku z rohu. Avšak na vyrovnání už se Hroši nezmohli. Skóre uzavřel Filip Dvořák v power-play, když sklepl do brány přihrávku Karáska.

Hodnocení trenéra: Po dvou výhrách si asi většina myslela, že to půjde samo. Nebylo ale tomu tak. My nebyli dostatečně koncentrovaní a přesní a z našich chyb pramenily brejkové situace, které Bystřice trestala. Dalším problémem byla nedůrazná hra kolem naší brány. Bystřice mě ničím nepřekvapila, využila situací, na které jsme upozorňovali a zaslouženě tak vyhrála. Výhoda, kterou jsme získali vítězstvím v Suché je tak pryč a znovu musíme makat od nuly.

Sestava: Kratochvíl, Krátký, Čechal, Karásek, Petříček, F. Dvořák, Kafka, Váša, Tlustoš, Košík, Kos, Haman, O. Dvořák, Melichar, Staněk, Halm

Góly: Haman, Tlustoš, Staněk, F. Dvořák

Asistence: F. Dvořák, O. Dvořák, Petříček, Karásek