Áčko v Brně poprvé vyzkoušelo prodloužení 3 na 3, neúspěšně

• Článek k zápasu/turnaji

V rámci osmého kola Národní ligy – skupiny východ Žďár cestoval do Brna k utkání s Gullivery. Oba týmy před utkáním dělily dva body, a tak byl vzájemný souboj důležitý pro udržení pozic v tabulce.

Vstup do utkání se Hrochům povedl. Pokorný netrefil zcela odkrytou Kratochvílovu bránu a na druhé straně tuto chybu potrestal Váša, kterého před brankou našel Staněk. Ten samý hráč v dalším střídání zvyšoval na 2:0, když využil chybu v rozehrávce domácích. Od této chvíle se Hroši soustředili na obranu a vyráželi k rychlým brejkům. Bohužel žádný nevyužili ke vstřelení branky. Nejblíže ke změně stavu bylo po střele Ondřeje Dvořáka, která deset vteřin před koncem orazítkovala horní tyč.

Obraz druhé části byl podobný. Gulliveři na míčku a Hippos zodpovědně bránil svůj náskok. V polovině utkání dostali domácí možnost přesilovky. Na vyložené šance 2:1 pro Hrochy, ale skóre se neměnilo. Až tři minuty před koncem Hroši chybovali v rozehrávce a Brno chyby využilo. Do šaten se tak šlo zta stavu 1:2.

Od nuly se začínalo ve 44. minutě, kdy křižnou nahrávku přetavil v branku domácí Liška. Osm minut před koncem hráli přesilovku i žďáští, ale ani jim se nevedlo. Ještě hůře pro Hrochy bylo tři minuty před koncem, když Bernát nahodil od půlky míček na branku a ten přes chumel hráčů dopadl až za Kratochvíla. Minutu a půl před koncem si berou Hroši time-out, aby ve hře bez brankáře využili výhody jednoho muže v poli. Minutu před koncem Váša našel na středu volného Hamana a ten trefil přesně k tyči.

Hroši si tak poprvé mohli vyzkoušet prodloužení tří hráčů proti třem. To moc atraktivní nebylo. Žádný z celků se nikam natlačil. Jenže přišla chyba z hole domácího beka a Černoch pět vteřin před koncem rozhodl o bodu navíc pro domácí Gullivery.

Hodnocení trenéra: První třetina nám vyšla. Po dvou brankách jsme se soutředili především na obranu a domácí jsme do ničeho nepouštěli. Škoda jen, že za stavu 2:0 jsme nepřidali další branku. Pár brejkových situací k tomu bylo. Pak jsme předvedli pár zbytečných ztrát a soupeř trestal. Nakonec jsme byli za vyrovnání ve hře bez brankáře rádi. To jsme zahráli výborně. V prodloužení jsme se ale nevyvarovali zbytečné ztráty a to rozhodlo o bodu navíc pro domácí. Škoda. Ze zápasu jsme mohli vytěžit víc, ale taky jsme mohli odjíždět s prázdnou. Takže s bodem asi spokojenost.

Sestava: Krátký, Kratochvíl, Dvořák F., Karásek, Petříček, Kafka, Dvořák O., Tlustoš, Košík, Váša, Haman, Halm, Staněk, Halama, Kos

Góly: Váša 2, Haman

Asistence: Staněk, Váša