Áčko porazilo Klobouky i podruhé v sezóně 6:5

• Článek k zápasu/turnaji

 

A-týmu se přehoupla základní část do své druhé poloviny, a tak bylo v sobotu 2.12.2017 na řadě první odvetné utkání, které muži sehráli v Hodoníně proti celku Aligators Klobouky.  Toho v prvním střetnutí porazili 6:5 a díky stejnému výsledku si odvezli body i z Hodonína.  .

 

Hroši dorazili k utkání kvůli zdravotním problémům pouze s devíti muži do pole. A to ještě pár z nich zdravotní trable trápily. Utkání začalo lépe pro domácí, když na konci první minuty zpoza brány zasunul míček za Kratochvíla Jedlička. Překvapeni byli všichny zúčastnění. Na začátku měli Hroši dost sil, a tak se i oni dostávali do slušných šancí. K vyrovnání vedla ale nenápadná rána Tlustoše od poloviny hřiště. Nutno dodat, že trefená byla přesně na zdaní tyč. V desáté minutě dostali žďárští možnost pětiminutové přesilové hry po hře vysokou holí. Tuto výhodu přetavili ve vedoucí branku, když Váša rychle přistrčil míček Tlustošovi a ten se ranou do spodní poloviny brány prosadil podruhé. Více toho nezvládli, ikdyž střel a vyložených šancí měli na branek pět. Při další přesilovce dokonce sami inkasovali. Trefil se Líznar a do šaten se šlo za stavu 2:2. 

 

Druhá část dopadla lépe pro hostující Hippos. Nejprve Haman našel Halma před odkrytou bránou, ten však místo střely volil nahrávku na F. Dvořáka a ten střelou pod horní tyč poslal Hrochy znovu do vedení. Důležitým faktorem byla clona jednoho z útočníků. Před polovinou utkání se ale začínalo opět od nuly. Volek přešel přes Petříčka a srovnal na 3:3. O čtyři minuty později se vrací Hroši do sedla. Karásek vystřelil a jeho ránu odraženou od tyče dorazil do prázdné brány Váša. Důležitým momentem byla pátá branka žďárských, která padla 14 vteřin před koncem. Tlustoš našel Halma před poloprázdnou bránou. Ten k údivu všech vracel svému parťákovi, Tlustoš ale dostal míček trochu před sebe, a tak ho ještě Halmovi bekhendem vrátil. Ten v ten moment stál před úplně prázdnou bránou a to nešlo nedat.

 

Do posledního dějství vstoupili Aligátoři odhodláni stav utkání otočit. Branka Líznara ve čtvrté minutě jim ještě dodala sil a naopak Hrochům síly postupně ubývaly. Domácí téměř celou třetinu tlačili na hostují val v obraně. K vyrovnání využil měnší chyby Gregr, který pohotově předložil Líznarovi a ten završil hattrick. Hosté byli opařeni. Hned za půl minuty, ale opět zvedli prapor. Dvořák Ondřej prošel přes dva bránící hráče a předložil míček před prázdnou klec Halmovi, který mohl opět jen poděkovat a jít se spoluhráči slavit svojí třetí letošní branku. Tahle situace s domácími trochu zatřásla. K vyrovnání nepomohla ani devadesát vteřin trvající hra bez brankáře, a tak se ze tří bodů mohli radovat Hroši. 

 

Hodnocení trenéra: Loni jsme se stejným soupeřem uhráli jediný bod, letos jsme získali všech šest, takže spokojenost. Navíc Klobouky hrají v posledních zápasech ve formě. Do sobotního utkání měli tři vítězství v řadě, což v takto vyrovnané soutěži něco značí. Podle mě jsme vyhráli zaslouženě. Ve chvili, kdy jsme vedli, jsme se soustředili na obranu a v ní se nám opět dařilo. Jaká to změna oproti zápasu s Telnicí. V prvních dvou třetinách jsme si vytvořili i více šancí, ale bohužel branek moc nedali. Především v dlouhé přesilovce jsme si měli vytvořit větší náskok. V poslední třetině už nám viditelně docházely síly, ale utkání jsme dokázali vyhrát a znovu se jen potvrdilo, že když všichni makají na 100%, tak to nese ovoce. Pochavala všem klukům včetně Kratochvíla v bráně, který nás několikrát podržel.

 

Sestava: Kratochvíl, Dvořák F., Kafka, Petříček, Dvořák O., Tlustoš, Karásek, Váša, Haman, Halm

Góly: Tlustoš 2, Halm 2, Dvořák F., Váša

Asistence: Dvořák F., Váša, Halm, Karásek, Tlustoš, Dvořák O.